3. Havalimanı'na 'uluslararası çevre yönetimi sertifikası'

İstanbul 3. Havalimanı, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazandı. İGA bu belgeyle birlikte, havacılık ve karşılaştırmalı sektörlerde bu belgeyi almaya hak kazanan ilk şirket oldu

3. Havalimanı'na 'uluslararası çevre yönetimi sertifikası'

İstanbul'un inşası tüm hızıyla devam etmekte olan en büyük mega yatırımı Üçüncü Havalimanı, "uluslararası çevre yönetim" sertifikası almaya hak kazandı. Projeyi 3 yıl süreyle işletecek olan İGA, ISO 140001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ile "havacılık sektörü ve diğer karşılaştırmalı sektörlerde" bir ilke imza atmış oldu.

Üçüncü Havalimanı'na çevre yönetimi belgesi
Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu-İSO tarafından 5 yıllık periyotlarla yinelenen ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi Ocak ayında TSE tarafından yayınlanmıştı. Ağustos ayında İGA Çevre ve Sürdürülebilirlik Direktörlüğü tarafından başlatılan saha uygulamaları ile  şirketin bütünü denetim aşamasına getirilmiş ve Bureau Veritas ekiplerinin incelemelir sonrasında da belgeyi almaya hak kazanmıştı.

İGA Çevre ve Sürdürülebilirlik temellerini güçlendiriyor
Çok kısa bir süre önce güncellenmiş olmasına rağmen yoğun bir program ve özverili çalışmalar sonrasında belgenin yenilendiğini söyleyen İGA Havalimanları İnşaatı CEO'su Yusuf Akçayoğlu:

"Belgeyi Havacılık ve karşılaştırmalı sektörlerde Türkiye’de almış olan ilk firma olmayı başararak Çevre Yönetim Sistemimizi taçlandırdık. 2016’nın son günlerinde elde ettiğimiz bu başarıyla, 2017’ye çok daha heyecanlı bir başlangıç yapacağız. Önümüzdeki yıllarda da ‘ilk’lere imza atmaya ve ülkemizi gururlandırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.