3. Havalimanının Parlayan Yıldızı: Arnavutköy!

3. Havalimanının yapımına başlanması ile birlikte Arnavutköy'deki araziler ve konutlar değerlenmeye başladı

3. Havalimanının Parlayan Yıldızı: Arnavutköy!

Arnavutköy İstanbul Avrupa Yakasının kıyıda köşede kalmış ilçesi iken, son zamanların parlayan yıldızı. Gerek konut yapılabilecek müsait alanlara sahip olması, gerek 3.köprü ve havalimanına yakın konumda olması dolayısıyla yatırımcıların dikkatini çekti.

Arnavutköy 160 kilometrekare yüzölçümüne sahip olup, doğusunda Eyüp, güneydoğusunda Başakşehir ve Esenyurt, güneyinde Büyükçekmece ve batısında Çatalca ilçelerine komşudur. Bunlarında dışında ilçenin  kuzeyden Karadeniz'e kıyısı vardır ve ayrıca Durusu Gölü'nün doğu, Küçükçekmece Gölü'nün kuzey ve Büyükçekmece Gölü'nün kuzeydoğu kıyıları ilçe sınırlarında kalır.

Arnavutköy toplam 38 adet mahalleden meydana geliyor. Başakşehir Başakşehir/Ispartakule/Hadımköy ve Hasdal-Karaburun yolu ile üçüncü havalimanı ve üçüncü köprü çevre yolları gibi projeler ilçenin erişilebilirliği açısından önem taşımaktadır. İlçenin toplam yerleşik alanı 70 km² olup, bu oran ilçenin toplam alanının yüzde 13’ünü oluşturmaktadır. Konut yerleşim birimleri Arnavutköy Merkez Bölgesinde yüksek yoğunluklu yapılaşma düzeni görülmekte olup bu alanlarda genellikle 4-6 kat arası yapılar, çeper bölgelerde ise düşük yoğunluklu yapılaşma düzeni ile birlikte 2-3 katlı yapılar görülmektedir.

3. Havalimanının Parlayan Yıldızı: Arnavutköy!

Bolluca Meydan Düzenlemesi ve Bölge Parkı

Gölet                                                       

Yaya köprüsü                                                       

Piknik Ve Mesire Alanları

Koruluk

Bisiklet Ve Yürüyüş Parkuru

Spor Alanları

Meydan Düzenlemesi

Çocuk Oyun Alanları

Anfi Tiyatro

Hobi bahçesi

295 bin metrekare

3. Havalimanının Parlayan Yıldızı: Arnavutköy!

Karaburun Meydan, Balıkçı Barınağı ve Kıyı Düzenlemesi

Meydan Düzenlemesi Ve Yürüyüş Yolları           

Teleferik Sistemi                                                

Seyir Terası

Aguapark

Balıkçılık Çarşısı Ve Barınağı

Plaj Düzenlemesi

3. Havalimanının Parlayan Yıldızı: Arnavutköy!

3. Havalimanı Arnavutköy’e etkisi nasıl olacak? 
Arnavutköy sınırları içinde yer alan Tayakadın. Bugüne kadar piknik alanı olarak rağbet gören Tayakadın, 3. havalimanı projesiyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Havalimanının Arnavutköy’e bağlı Tayakadın’a yapılacağının açıklanması ile civar köylerdeki arazi fiyatlarınında ciddi artış yaşandı.

Arnavutköy’de Konut Sektörü ne durumda?

3. Havalimanının Parlayan Yıldızı: Arnavutköy!


Neo Yapı projesi olan Neo Gölpark 550 bin metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırılıyor. Neo Gölpark’ta 39 adet daire yer alıyor. Neo Gölpark satılık daire büyüklükleri 192 metrekare ile 195 metrekare arasında değişiyor. Villalardan oluşan Neo Gölpark teslimlerinin 2017 yılında yapılması planlanıyor. Neo Gölpark 4+1 daire tiplerinden oluşuyor.

Neo Gölpark 5. Mahalle'de 195 metrekare ve 4+1 müstakil bahçeli konutlar olan M tipi konutlar 2 katlı olup 450-550 metrekare arasında değişen parsele oturuyor. 2 katlı, 4+1 müstakil bahçeli konutlar olan L tipi konutlar ise 192 metrekare ve 450-550 metrekarelik parsellerde yer alıyor.

Bolca yeşil alan ve göletlerin bulunduğu Neo Gölpark fiyatları 1 milyon 300 bin TL’den başlangıç gösteriyor. Neo Gölpark, NeoGölpark İstanbul’un beşinci mahallesi Cevizlik Mahallesi oldukça büyük ilgi görüyor. Neo Gölpark satılık daire sahiplerine birçok sosyal donatı imkanı sunuyor.

Arnavutköy Bolluca'da hayata geçirilen Neo Gölpark İstanbul projesinin 4. etabı olan Nar Çiçeği ve Kiraz Dalı mahallelerinde fiyatlar da 1 milyon 45 bin TL’den başlangıç gösteriyor. Bu bölgedeki villaların teslimleri hemen gerçekleşiyor. Neo Gölpark İstanbul projesinin 4. Etabı toplam 86 adet villadan meydana geliyor ve 4+1’ler dışında 5+1 daire tipleri de bulunuyor. Neo Gölpark İstanbul projesinin 4. Etabı villa büyüklükleri 148 metrekare ile 225 metrekare arasında değişiyor.

Neo Gölpark Özellikleri
Açık yüzme havuzu 

Basketbol sahası 

Çarşı 

Çocuk oyun alanları 

Çocuk yüzme havuzu 

Fitness merkezi 

Göl manzarası 

Güneşlenme terası 

Güvenlik 

Kameralı güvenlik 

Kapalı otopark 

Market 

Orman manzarası 

Tenis kortu 

Voleybol sahası

Hidrofor 

Jeneratör 

Su Deposu

Ankastre beyaz eşya 

Balkon  Depo/kiler 

Ebeveyn banyosu 

Ebeveyn giyinme odası 

Isı pay ölçer 

Merkezi ısıtma 

Teras 

Veranda

Neo Gölpark adres bilgileri: Mavi Göl Mah. Kocayusuf Cad. Bolluca – Arnavutköy/İstanbul

3. Havalimanının Parlayan Yıldızı: Arnavutköy!

Arnavutköy’e nasıl gidilir?
Bağlantı yollarına yakın konumuyla ve en önemlisi de 3. Boğaz Köprüsü ile 3. Havalimanına yakın olması, Arnavutköy’e ulaşımı eskiye oranla kolaylaştırdı. Arnavutköy’e 36 HT, 36 Bİ, 36 B, HT 18, 36 AY, 336, 336 M, 36 AS, 336 İM, MK 22, 36 YS, 336 T, 36 D, 336 K, 36 Bİ, 336 A hatları gidiyor.

Arnavutköy’de ne alınır?
Arnavutköy'de şuanda en çok cazip görülen yatırım tarla yatırımıdır, çünki fiyatlar imarlı yerlere göre 5 kat daha uygundur ve bu tarlalarda kendi içinde iki kısma ayrılır 1-müstakil tapulu 2-hisseli tapulu ve müstakil tapulu tarlada hisseli tarlaya göre 2 kat daha pahalıdır.