3. köprü açılışa hazır!

26 Ağustos Cuma günü saat 16:00'da açılışı yapılacak olan 3. köprüde hazırlıklar devam ediyor

3. köprü açılışa hazır!

26 Ağustos Cuma günü saat 16:00'da açılışı yapılacak olan 3. köprüde hazırlıklar devam ediyor. Yön tabelalarının asıldığı 3. köprüde, aydınlatma ve ışıklandırma işlemleri yapıldı. 

Açıldıktan sonra TEM ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden ağır vasıtaların geçişi yasaklanacak ve İstanbul trafiği nefes almış olacak. İstanbul'un dev projesi Avrupa ve Asya yakasını üçüncü kez birleştirecek. 

27 aylık rekor sürede tamamlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde giden yollardaki son hazırlıklar devam ediyor. Dünyanın en yüksek kulelerinin bulunduğu köprünün gidiş güzergahlarıne yön tabelaları asıldı ve köprü kulelerindeki asma halatların aydınlatma ve ışıklandırma işlemleri tamamlandı. 

Dünyada bir ilk olacak

59 metrelik genişliği ile dünyanın en geniş asma köprüsü ünvanını alacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın katılımı ile gerçekleşecek. 

Dev köprüde 8 şeritli karayolu ve iki şeritli tren yolu olacak. Toplam 408 metre uzunluğu ile dünyanın raylı sistemli en uzun açıklığa sahip asma köprüsü ünvanını da alacak.