3. köprü açılışına uluslararası katılım olacak

Yarın gerçekleşecek Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın yanısıra bazı yabancı ülkelerden de üst düzey katılım olacak.

3. köprü açılışına uluslararası katılım olacak

Dünyanın en geniş ve üzerinde raylı sistemin de bulunduğu dünyanın en uzun asma köprüsü olma  özelliğini de taşıyan Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın tarihi bir açılışla hizmete giriyor. Garipçede saat 16.00'da gerçekleçecek Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın yanısıra yabancı ülkelerden de üst düzey davetliler olacak. Açılış törenine Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajic, Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı Dimitri Kumsisihvili’nin yanı sıra çok sayıda ülkenin ulaştırma ve ekonomi bakanları da katılacak.

3. Köprü reklam filmi

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Türkiye'nin en büyük mega projelerinin başında geliyor. Görkemli bir törenle açılacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü reklam filmi de bugün yayınlanmaya başlandı. Dünyanın en geniş ve en uzun kule yüksekliğine sahip köprü olma özelliğini taşıyan 3. köprü reklam filmiyle de konuşulacak.  3. köprü reklam filminde köprüde çalışan bir işçinin konuşması, köprüden geçenlerin köprünün özelliklerini anlatması, bir çocuğun köprüyü hayranlıkla izlemesi ve bir yabancının 'dünyada böylesini görmedim' gibi konuşmaları yer alıyor. 3. köprü özelliklerinin karakterler üzerinden anlatıldığı reklam filminin sonunda köprünün açılış anonsu yapılıyor.  Köprüde 8 şeritli karayolunu yanısıra 2 şerit demiryolunun da bulunması en önemli özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.