3. Köprü bağlantı yolları ihaleleri yine ertelendi

3. Köprü bağlantı yolları kapsamındaki Kurtköy-Akyazı ve Kınalı-Odayeri kesimi için yapılacak ihaleler yeniden ertelendi.

3. Köprü bağlantı yolları ihaleleri yine ertelendi

Kuzey Marmara Otoyolu projesindeki 3. Köprü bağlantı yolları arasında yer alan Kurtköy- Akyazı ile Kınalı-Odayeri kesimleri için yapılacak ihaleler yeniden ertelendi. Buna göre Kurtköy-Akyazı kesimi ihalesi 1 Mart 2016’da, Kınalı-Odayeri kesimi ihalesi ise 8 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. İhalelerin ardından Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarının yapımla ilgili giderleri, işi üstlenecek firmalara ait olacak.

3. Köprü bağlantı yolları ne zaman bitecek?

29 Ekim 2015 tarihinde İstanbulluların hizmetine sunulacak 3. Köprü’nün bağlantı yolları ise 2018 yılının sonunda devreye sokulacak.

Neler olmuştu?

3. Köprü bağlantı yollarından Kurtköy-Akyazı kesimi ihalesi için daha önce açıklanan tarih 6 Mart 2015’ti. Daha sonra 6 Mayıs’a ertelenen ihalenin yeni tarihi ise 1 Mart 2016 oldu. Diğer bir bağlatı yolu olan Kınalı-Odayeri kesimi ihalesi ise ilk önce 7 Temmuz’da yapılacaktı. Daha sonra 7 Eylül’e ertelenen Kınalı-Odayeri kesimi işine ait ihalesi şimdi 8 Mart 2016’da yapılacak.