3. Köprü Bağlantı yolları ihalesinde teklifler alındı

Daha önce defalarca ertelenen Kuzey Marmara Otoyolu projesinin Kurtköy-Akyazı bağlantı yolları ihalesinde teklifler bugün alındı. İhaleye 8 firma katıldı

3. Köprü Bağlantı yolları ihalesinde teklifler alındı

3. Köprü ile entegre olarak faaliyet gösterecek Kuzey Marmara Otoyolu projesinin en önemli etaplarından biri olarak kabul edilen Kurtköy-Akyazı ihalesinde teklifler bugün alındı. Yılan hikayesine dönen ve daha önce defalarca ertelenen ihalede 8 firma teklif sundu.

Kurtköy-Akyazı kesimi bağlantı yolları ihalesi
İhaleye teklif veren şirketler şöyle:
- Cengiz İnşaat-Limak İnşaat Ortak girişimi
- Çelikler İnşaat-YSE YAPI Sanayı-Polat Yol Yapı Ortak Girişimi
- IC İctaş İnşaat-İçtaş Altyapı Yatırımları-Astaldi SpA-Astaldi Concessioni Ortak Girişimi
- Kolin İnşaat-Kalyon İnşaat-Hasen Yapı A.Ş.
- Makyol İnşaat
- Nurol İnşaat-Özaltın İNşaat-Fernas-İnşaat-Özgün İnşaat
- STFA Holding-Gülsan İnşaat-Yapı Merkezi Ortak Girişim
- Tekfen İnşaat-Doğuş İNşaat Ortak Girişim

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi
İhale için Karayolları Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu'na gelen temsilcilere bilgi aktaran UKarayolları Genel Müdür Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı Gökalp Yılmaz, Odayeri-Paşaköy kesim yapım çalışmalarının 2013 yılında başladığını ve bu kesimdeki çalışmalarda sona ulaşıldığını söyledi. Yılmaz, 169 kilometre uzunluğundaki Akyazı-Kurtköy ve 88 kilometre uzunluğundaki Kınalı-Odayeri etabı ile birlikte otoyol projesinin Tekirdağ Kınalı'dan Sakarya Akyazı'ya kadar uzandığı bilgisini verdi. 

Üçüncü Köprü ve entegre projeler
Üçüncü Köprü'nün yekpare bir proje olmadığını ve 120 kilometrelik uzunluğa sahip otoyol ile birlikte inşa edildiğini de belirten Yılmaz:

"Bu nedenle yapılan ve yapılacak yolların köprü bağlantı yolu olarak değil, yüksek standartlı otoyol projesi olarak lanse edilmesi gerektiğini düşünüyorum..." dedi.