3. Köprü bağlantı yollarının ihalesi yarın yapılacak

3. Köprü bağlantı yollarından Kurköy-Akyazı ve Kınalı-Odayeri kısımları için planlanan ihaleler yarın yapılacak

3. Köprü bağlantı yollarının ihalesi yarın yapılacak

3. Köprü bağlantı yollarından Kurköy-Akyazı ve Kınalı-Odayeri kısımları için planlanan ihaleler yarın yapılacak. Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında yer alan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bağlantı yollarından Kurtköy-Akyazı ve Kınalı-Odayeri kesimlerinin ihalesi yarın yapılacak. 

26 Ağustos 2016 tarihinde hizmete girmesi planlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bağlantı yollarının 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. Köprünün bağlantı yolları için 6 Mart 2015 tarihinde yapılması gereken ihale 6 mayıs 2015'e ertelenmişti. Firmanın talebi üzerine Kurtköy-Akyazı ve Kınalı-Odayeri kesimlerinin ayrı tarihlerde ihale edilmesine karar verilmişti. 

Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin Kurtköy-Akyazı kesimi işine ait ihale için 30 Haziran 2015 olarak belirlenen tarih, daha sonra 31 Ağustos 2015’e, devamında ise 1 Mart 2016’ya ertelenmişti. Projenin, 7 Temmuz 2015 olarak açıklanan Kınalı-Odayeri kesimi işine ait ihalesine ilişkin tarih de önce 7 Eylül 2015, daha sonra da 8 Mart 2016 olarak değiştirilmişti. 

İhale yarın yapılacak

Daha sonra ihale tarihleri değiştirilerek, söz konusu ihalelerin 4 Mayıs'ta yapılacağı belirtilmişti. İhaleler sonrasında Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarının yapımla ilgili giderleri, işi üstlenecek firmalara ait olacak.