3. Köprü Garipçe'de ev fiyatlarını uçurdu

Üçüncü Köprü'nün ayaklarının yükseldiği Garipçe Köyü'nde ev fiyatları için milyonlardan bahsediliyor

3. Köprü Garipçe'de ev fiyatlarını uçurdu

Üçüncü Köprü'nün ayaklarının yükseldiği Garipçe Köyü ev fiyatları için milyonlardan bahsediliyor. İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e açılan kısmında yer alan Garipçe Köyü'nde köy halkı balıkçılık ile geçiniyor. Garipçe'nin arazi yapısından dolayı başka bir iş yapılmıyor. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde henüz çalışmalar bitmemişken bölgedeki ev fiyatları konuşulmaya başlandı. Bölgede yer alan evler için milyonlardan bahsediliyor. 3. Köprü ayakları yükseldikçe arazi ve ev fiyatlarının arttığı Garipçe Köyü'nde balıkçı evlerinin fiyatları 200 bin TL'den başlıyor. Peki, son günlerden ismini sık sık duyduğumuz Garipçe Köyü nerede? 

3. Köprü Garipçe'de ev fiyatlarını uçurdu

Garipçe Köyü nerede? 

Karadeniz'de komşu olan Garipçe Köyü, Sarıyer'e 6 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Sarıyer'e bağlı 8 köyden biri olan Garipçe'nin ismini 3. köprü nedeniyle sık sık duyuyoruz. İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e açılan kısmında yer alan Garipçe Köyü'ne Sarıyer üzerinde gidecek olanlar, araçla Sarıyer merkezini paralel olarak ikiye ayıran Şehir Mithat Yılmaz Caddesini izleyerek, Sarıyer İlköğretim Okulu ve Hüseyin Kalkavan Lisesi karşısındaki Rumelifeneri sapağına yönelecekler. Eski Kilyos Caddesi'nde 5 dakika ilerledikten sonra Rumelifeneri ve Koç Üniversitesi kavşağına dönerek 15-20 dakikalık Garipçe rotasına girecekler. 

Otobüs ile gidecek olanlar ise Sarıyer Rumeli Feneri arasında çalışan 150 no'lu hat ile 30-35 dakikalık manzaralı bir otobüs yolculuğundan sonra Garipçe'ye ulaşabilirler. Otobüs Sarıyer İETT Garajı'ndan kalkarak Sarıyer İlköğretim Okulu önündeki otobüs durağından yolcuları alarak Garipçe Köyü'ne doğru devam eder.