3. Köprü güzergahında yapılaşma olamaz

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, yüzde 78'i orman arazisinden geçen Kuzey Marmara Otoyolu güzergahında yapılaşmanın söz konusu olamayacağını söyledi

3. Köprü güzergahında yapılaşma olamaz

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, yüzde 78'i orman arazisinden geçen Kuzey Marmara Otoyolu güzergahında yapılaşmanın söz konusu olamayacağını söyledi. Yavuz Sultan Selim köprüsünün ilk tabliye yerleştirme töreninde konuşan Elvan, 2015 yılının 29 Ekim tarihinde köprünün kullanıma açılacağını açıkladı. 

3. Köprüde ilk tabliye yerleştirildi
İlk tabliyenin yerleştirme töreninde konuşan Elvan, köprünün en yüksek basıncını alacak olan 'ilk tabliyenin' önemine dikkat çekti. Bunun köprü için büyük önem taşıdığını belirten Elvan: ' 10 şeritli olacak 8 şerit karayolu için. 2 şerit ise raylı sistem, hızlı tren için. Şu an yerleştirmekte olduğumuz tabliyenin 4,5 metre boyu var, genişliği 59 metre, ağırlığı ise 400 ton. Herhangi bir gecikme söz konusu değil. 2015 yılının 29 Ekim'ini hedef koyduk.' şeklinde konuştu. 

Yapılaşma söz konusu olamaz
Ağır taşıtların da Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullanabileceğini söyleyen Elvan, proje ve bağlantı yollarının yüzde 78'inin orman arazisinden geçtiğini söyledi. Elvan: 'Burada kesinlikle yapılaşma söz konusu olmayacaktır.' şeklinde konuştu.