3. Köprü bağlantı yolları ihaleleri 4 Mayıs'ta

Üçüncü Boğaz Köprüsü'nün Kurtköy-Akyazı ve Kınalı-Odayeri bağlantı yolları ihalesi yarın yapılacak.

3. Köprü bağlantı yolları ihaleleri 4 Mayıs'ta

Üçüncü Boğaz Köprüsü için büyük öneme sahip bağlantı yollarından ikisinin ihalesi yarın (4 Mayıs) yapılıyor. İhalesi gerçekleştirilecek bağlantı yolları arasında Kurtköy-Akyazı ve Kınalı-Odayeri bulunuyor.

Üçüncü Boğaz Köprüsü'nde sona doğru
Üçüncü Boğaz Köprüsü projesine entegre olarak geliştirilen Kuzey Marmara Otoyolu projesinin en önemli ayağı olan Kurtköy-Akyazı ve Kınalı-Odayeri bağlantı yollarının ihalesi yarın gerçekleştirilecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 26 Ağustos'ta hizmete alınması beklenirken, bağlantı yolları için 2018 yılı gösteriliyor.

Defalarca ertelenen ihale
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yarın yapılacağı açıklanan iki bağlantı yolunun ihaleleri daha önce iki kez iptal edilmişti. İlk olarak 6 Mart 2015'te yapılacağı açıklanan Kurtköy-Akyazı ve Kınalı-Odayeri bağlantı yolları ihalesi, ardından 6 Mayis 2015 tarihine ertelenmiş, bu tarihten sonra da her bir bağlantı yolunun ayrı ayrı ihaleye sunulmasına karar verilmişti.

Kuzey Marmara Otoyolu kamulaştırmalarında son durum hakkında bilgi almak için tıklayın...

Bu düzenleme sonrasında, Yap İşlet Devret modeliyle inşa edilmesi planlanan Kuzey Marmara Otoyolu projesinin Kurtköy-Akyazı kesimi için 30 Haziran 2015 olarak belirlenen tarih, önce 30 Haziran 2015'e, sonrasında da 31 Ağustos 2015'e ertelenmişti. Son erteleme ise 1 Mart 2016 olarak belirlenmişti.

Kınalı Odeyir ihalesinin tarihi olarak ise ilk önce 7 Eylül, sonrasında da 8 Mart 2016 tarihleri belirlenmişti. 

Bunu takip eden günlerde ise ihalelerin, 4 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşmesine karar verildiği açıklanmıştı.