3. köprü inşaatı son durum

Tamamlandığında 320 metrelik yüksekliğiyle dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü olacak 3. Köprü inşaatı son durum bilgileri haberimizde yer alıyor.

3. köprü inşaatı son durum

3. köprü ya da diğer adıyla Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 3. Köprü inşaatı son durum bilgilerine göre, her iki yakada da köprünün bacakları 80 metreye kadar ulaştı. Köprü bacakları inşaatının bitirilme tarihi olarak ise 2014 yılının Temmuz ayı hedefleniyor.

3. köprü ne zaman bitecek?

Temelinin 29 Mayıs 2013’te atıldığı 3.Köprü’nün 2015 yılında açılması planlanıyor. Yapım çalışmaları tamamlandığında genişliği 59 metre, yüksekliği ise 320 metreyi aşacak olan 3.köprü, bu rakamlarla dünyanın en geniş köprüsü olma özelliğine sahip olacak.

İstanbul trafiğini hafifletmek amacıyla inşa edilen 3. Köprü, toplamda 8 şeritli olacak ve köprünün ortasında da 2 şeritli tren yolu bulunacak.

3. köprü güzergahı

Avrupa yakasında Garipçe Köyü ile Anadolu yakasında Poyrazköy arasında yapılan 3. Köprü inşaat çalışmaları devam ederken, bir yandan da köprü yollarının yapımı gerçekleştiriliyor. 3. Köprü geçiş ücreti olarak da otomobiller için 3 dolar alınması planlanıyor.