3. Köprü konut fiyatlarını düşürdü

3. Köprü'nün hizmet vermeye başlaması ile birlikte bazı bölgelerde konut fiyatları artarken, bazı bölgelerde de şaşırtacak derecede düştü

3. Köprü konut fiyatlarını düşürdü

3. Köprü'nün hizmet vermeye başlaması ile birlikte bazı bölgelerde konut fiyatları artarken, bazı bölgelerde de şaşırtacak derecede düştü. 

İstanbul Boğazı’na yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılmasıyla birlikte bölgedeki konut fiyatları da yükseldi.

Kiralık konutlar tükendi

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne uzak olan yerlerde konut fiyatları artarken, köprüye yakın olan yerlerde fiyatların düştüğü belirtiliyor. Gayrimenkul Danışmanları, fiyatların artmasına rağmen ellerinde kiralık konut kalmadığını ama köprüye yakın yerlerde fiyatların düştüğünü ifade ediyor. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılması ile birlikte ciddi bir talep patlaması yaşadıklarını belirten Gayrimenkul Danışmanı Leyla Portakal, satılık konut fiyatlarının arttığını kiralık dairelerin ise tükendiğini söyledi.

Portakal, ''Kirası 3 bin TL olan yerlerde 5-6 bin TL oldu. Bölgede hemen hemen kiralık daire sıkıntısı yaşıyoruz. Satılık konutların fiyatları arttı ve satılanlar da oluyor. Faizlerin de alımları etkiledi. Köprüye yakın yerlerin fiyatları malesef düştü.'' diye konuştu.

Gürültü nedeniyle tercih edilmiyor

Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe köprü ve otoyol sayesinde ön plana çıktı. Köprüden uzak olan köy ve semtlerde ise kiralık daire fiyatları artış gösterdi. 3. Köprü'ye yakın olan yerlerde fiyatların düşmesi ve tercih edilmemesinin sebebi ise gürültü olarak gösteriliyor. Vatandaşların doğal ve sessiz yerleri tercih ettiği belirtiliyor.