3. Köprü ve bağlantı yolları için dev asfalt üretimi

Tamamlandığından, dünyanın en büyük köprülerinden biri olacak 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu için günde 25 bin ton asfalt üretiliyor.

3. Köprü ve bağlantı yolları için dev asfalt üretimi

Tamamlandığında dünyanın en geniş ve en yüksek kulesine sahip asma köprüsü olma özelliğini kazanacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yolları için günde 25 bin ton asfalt üretimi gerçekleştiriliyor. Köprü, bağlantı yolları ve anayollarının asfalt ihtiyacı Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçılar Birliği verilerinde üst sıralarda yer alan üretici Tekno Asfalt ve çözüm ortaklığını gerçekleştirdiği Benninghoven marka asfalt plentler  ile karşılanıyor.  

Projenin tamamında 1.5 milyon ton asfalt kullanılacak
Günde 25 bin ton asfalt tedariğinin sağlandığı Kuzey Marmara Otoyolu projesi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bütününde ise 1.5 milyon ton asfalt kullanılacak.

Benninghoven asfalt plentleri
400 derecelik sıcaklığı uygun biçimde tasarlanan Benninghoven asfalt plentlerinin yüksek ısıya temas eden tüm komponent ve parçaları çok özel malzemelerden üretiliyor. Bu üretim sayesinde malzeme, sıcaklıktan etkilenmiyor ve deforme olmuyor.

Üretiminde sıcak tozun ve havanın emildiği filtre ünitesinin yüksek sıcaklığa karşı dayanıklılığının karşılandığı ürünlerde, filtre torbaları da sıcağa dayanıklı ve yanmaz kumaştan üretiliyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde de uygulanacak. İnce bir katman olarak serilmesine rağmen sıcaktan etkilenmeyen “Mastik Asfalt” kış aylarında soğuktan dolayı kırılma ve buzlanmaların önüne geçerken,  yoğun trafik ve ağır iklim koşulları için en uygun asfalt olarak gösteriliyor.