3. Köprü'de asfalt çalışmaları tamamlandı

3 yıl önce yapımına başlanan 3. Köprü'de yaklaşık 2 ay süren asfalt çalışmaları tamamlandı

3. Köprü'de asfalt çalışmaları tamamlandı

3 yıl önce yapımına başlanan 3. Köprü'de yaklaşık 2 ay süren asfalt çalışmaları tamamlandı. 29 Mayıs 2013'te yapımına başlanan 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinin en önemli ayağı olan 3. Köprü'de otomobillerin geçeceği kısmın asfalt çalışmaları 150 kişilik bir ekibin çalışması ile tamamlandı. 

Asfaltlama işlemi tamamlandı

Asfaltlama öncesinde ise çelik tabliyelerin yüzeyleri paslanmaya karşı tamamen koruma altına alındı. 3. Köprü'ye iki kademe halinde özel bir asfalt döküldü. 11 bin 500 ton asfalt gece gündüz yapılan çalışmalar sonucunda 2 aydan daha kısa bir sürede tamamlandı. İnşaatın önemli bir aşaması olan eğik askı halatlarının damper montajı işlemleri ise başladı. 

Otoyol çalışmaları Ağustos ayında tamamlanacak

Otoyol çalışmalarının ise önümüzdeki Ağustos ayı içerisinde tamamlanması bekleniyor. Proje tamamlandığında Odayeri - İkitelli ve Paşaköy - Çamlık bağlantı yolları hem otoyolun şehir içi ile bağlantılarını sağlayacak hem de TEM Otoyolu'ndaki yoğun trafiği rahatlatacak. 3. Köprü yollarını kullanan araçlar İstanbul'a giriş yapmadan transit olarak geçebilecekler. 

Günlük gelir en az 405 bin dolar

Proje tamamlandığında araç başına 3 dolar olmak üzere, her gün 135 bin otomobil geçişi için hazine garantisi bulunuyor. Köprünün günlük geliri en az 405 bin dolar olacak. 3. Köprü geçiş ücreti ağır vasıtalarda ise 15 doları bulacak. Köprü işletmesinin bulunacağı ana işletme binasının da yapım çalışmaları başladı. Köprü ile ilgili modern cihazların da yer alacağı işletme binası 3. Köprü'nün Avrupa Yakası'nda yer alan bölümünde inşa ediliyor.