3. Köprü'den kaçak geçişin cezası belli oldu

İstanbul'da geçtiğimiz hafta yapımı tamamlanan 3. Köprü'den kaçak geçişin cezası belli oldu

3. Köprü'den kaçak geçişin cezası belli oldu

İstanbul'da geçtiğimiz hafta yapımı tamamlanan 3. Köprü'den kaçak geçişin cezası belli oldu. Açılışla birlikte netleşmeye başlayan köprü geçiş ücretlerinde küçük arabalar için 3 dolar büyük arabalar için ise 9 dolar alınacak. Bununla birlikte köprüden kaçan geçenler için ceza çok büyük olacak. 3. Köprü'den kaçak geçip otoyola girenler 800 liraya kadar ceza ödemek zorunda kalabilirler. 

3. Köprü'den kaçak geçişin cezası belli oldu

3. Köprü geçiş ücretleri belirlendi

Geçtiğimiz hafta tamamlanan 3. Köprü'de geçiş ücreti olarak küçük arabalar 3 dolar, büyük arabalar ise 9 dolar ödeyecek. Köprüden kaçan geçip otoyola giren sürücüler ise 800 liraya kadar çıkan cezalar ile karşı karşıya kalabilirler. Köprü geçişlerinde yeni HGS düzenlemesi ile kaçak geçiş yapanlar köprü ücretinin 10 katına kadar ceza ödüyor. 3. Köprü geçiş ücretleri dikkate alındığında ise kaçak geçiş ücretinin oldukça fazla olduğu görülüyor. 3. Köprü geçişlerinde kamyon ve otobüsler 15 dolar yani 45 TL ödeyecekler. Bu durumda geçişin on katı olarak kaçak geçiş hesaplandığında otomobiller 90 TL, kamyon ve otobüsler ise 180 TL ödemek zorunda kalabilirler. 

Otoyola girip kaçak devam eden sürücüler kilometre başına 0,08 dolar yanı 0,8 sent ödeyecek. Geçiş ücreti ödemeden geçiş yapanlar, ücret ödemeden geçtiği tarihi takip eden 15 gün içerisinde yükümlü olduğu kaçak geçiş ücretini usulüne uygun olarak ödeyenlere, ceza 10 kat olarak uygulanacak.