3. Tüp Geçit projesi nereye yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 3. Tüp Geçit projesi nereye yapılacak?

3. Tüp Geçit projesi nereye yapılacak?

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan, geçtiğimiz günlerde İstanbul'a yapılması düşünülen mega bir ulaşım projesinden bahsetmişti. Projeyi ilk açıklayan isim ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaray ve İstanbul'dan sonra İstanbul Boğazı'na 3. Tüp geçit projesi daha yapılacağının müjdesini verdi. Peki 3. Tüp geçit projesi nereye yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre, 3. Tüp geçit projesi, Boğaziçi Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün arasına yapılacak. İstanbul trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağı düşünülen proje, boğazın altından her iki yakayı birbirine bağlayacak.

Diğerlerinden farklı olacak
İstanbul Boğazı'nın 3. Tüp geçit projesi, Marmaray ve Avrasya Tüneli'nden farklı olacak. Bilindiği üzere Marmaray'dan sadece trenler geçerken, yapımı devam eden Avrasya Tüneli'nden de sadece tekerlekli araçlar geçecek. İstanbul'un bu yeni ulaşım projesinde ise hem demiryolu hem de araç trafiği sağlanacak. Projeye dair merak edilen tüm detayların önümüzdeki günlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın açıklaması bekleniyor.