3. Yeşil Binalar Zirvesi’nde sürdürülebilirlik konuşuldu

Bio İstanbul projesinin sponsorluğunu üstlendiği ve ‘Sürdürülebilirlik’ teması ile 3.’sü düzenlenen Yeşil Binalar Zirvesi’nde, BCDCo. COO'su Drew Carr-Ellison da konuşmacı olarak yer aldı

3. Yeşil Binalar Zirvesi’nde sürdürülebilirlik konuşuldu

22 Şubat 2014 / emlakwebtv
Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi 20-21 Şubat tarihlerinde Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından 3. kez düzenlendi. Bio İstanbul’un gümüş sponsor olarak destek verdiği zirve, alanında uzman, ulusal ve uluslararası pek çok konuşmacının katılımı ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın gözlendiği organizasyonda yer alan konferans, panel ve seminerler ile yapı sektöründe iletişim ve bilgi paylaşımı için nitelikli bir tartışma ortamı yaratıldı.

Zirvede; Sürdürülebilir Planlama, Mimarlık ve Mühendislik, Derin Ekoloji ve Alternatif Yaklaşımlar, Sürdürülebilirlikte Medyanın Rolü, Şirketlerin Sürdürülebilirlik Stratejiler gibi sektörü yakından ilgilendiren temalar tartışıldı.

Ellison: “sürdürülebilir ekonomik bir kalkınma hedefliyoruz”
3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nin yapı sektörünün yeşil dönüşümüne rehberlik eden bir etkinlik olduğunu belirten Bio City Development Company (BCDCo.) COO'su Drew Carr-Ellison ‘21.YY Kentleri ve Yaşam Kalitesi’ başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer aldı.

Kentlerin yaşam kalitesinin nasıl yükseltilebileceğinin konuşulduğu oturumda Bio City Development Company COO'su Drew Carr-Ellison şunları söyledi: "Bio şehirler geliştiren bir firma olarak vizyonumuz insanların ihtiyaçlarını karşılayacak ve insanlara hizmet edecek çalışmalar yaparak sürdürülebilir ekonomik bir kalkınma sağlamak. 4 yıllık bir süre içinde, Bio Istanbul projemizde insanların yaşamaya ve çalışmaya başlamasıyla, Türkiye pazarında bu vizyonumuzu kanıtlayacağız. Başarılı olan karma-kullanımlı projeler, kendi içlerinde yaşayan bir topluluk yarattıkları gibi, etraflarındaki mahalle ve şehrin bütünüyle entegre olanlardır” dedi.