300 milyonluk projeye start verildi

Başakşehir’de hayata geçirilen Bahçekent Flora görücüye çıktı. 300 milyon TL’lik yatırım değerine sahip proje 875 konut ve ticari alanlardan oluşuyor

300 milyonluk projeye start verildi

11 Haziran 2014 / Posta Gazetesi

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. güvencesiyle, İzka İnşaat, Dağ Mühendislik ve Sıtar İnşaat ortaklığıyla, Başakşehir’de hayata geçirilen Bahçekent Flora projesi satışa çıktı. 300 milyon TL’lik projede 875 konut ve ticari alanlar yer alacak. 

Başakşehir bölgesi ve Bahçekent Flora projesine ilişkin detaylar veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Başakşehir bölgesi İstanbul’un hızlı gelişen noktalarından biri. Burada gerçekleştirilen projelerle bölge her geçen gün değer kazanıyor. Kuzey Marmara Otoyolu ile 3. havalimanına yakınlığı ve çalışmaları süren metro hattı ile bu bölge gelecek vaat eden bir nokta. Bahçekent Flora projesi de 875 konut ve ticari alanlarla bu bölgeye değer kazandıracak bir projedir” dedi.

Bahçekent Flora’nın yatırımcılarından Mehmet Yeşil, Doğan Dağ ve Müslim Güzel, projenin detaylarına yönelik şunları belirtti, “TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. güvencesiyle Başakşehir’de geliştirdiğimiz projemizi İzka İnşaat, Dağ Mühendislik ve Sıtar İnşaat ortaklığında inşa ediyoruz. 140 bin metrekare genişliğindeki Hoşdere Bölge Parkı’na komşu bir noktada konumlandırdığımız projemiz, 22 bin metrekarelik rekreasyon alanıyla bütünleşen bir yapıya sahip. Emlak Konut GYO tarafından örnek nitelikte bir şehircilik anlayışıyla planlanmış bir bölgede konut planlamasıyla insan, bölge parkıyla doğa ve ticari alanlarıyla kent, birbirine entegre edilmiş durumda.”

Metrekaresi 2 bin TL

Bahçekent Flora’da büyüklükleri 65 metrekare ile 187 metrekare arasında değişen daireler, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekleriyle alıcı buluyor. İlk etabının teslimleri 2016 yılının Eylül ayında yapılacak projede metrekare satış fiyatları ise 2 bin TL'den başlıyor.