305 adet TOKİ Malatya Beydağı evi 26 Ekim’de satışta

TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi projesinde toplam 305 adet konutun başvuru süreci 26 Ekim’de başlıyor. Evler, 80 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

305 adet TOKİ Malatya Beydağı evi 26 Ekim’de satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi projesinde toplam 305 adet konutun başvuru dönemi 26 Ekim’de başlıyor. Halk Bankası’nın yetkili tüm şubelerine yapılacak başvurular, 13 Kasım’a kadar devam edecek.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi evleri, 80 bin ile 100 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Yüzde 12 ve 20’lik peşinat ödemesi yapılacak projede 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. Projede aylık taksitler ise 267 liradan başlayacak.

TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi başvuru şartları

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Malatya il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.