39. Yapı Fuarı kapılarını açtı

Dünyanın en büyük yapı fuarından biri olan 39. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapılarını açtı

39. Yapı Fuarı kapılarını açtı

Dünyanın en büyük yapı fuarından biri olan 39. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapılarını açtı. 5 gün sürecek olan fuar Türk Yapı sektörünü bir araya getirecek.

Fuarın Açılış Töreni, Kenya Cumhuriyeti Arazi, Konut ve Kentsel Kalkınma Bakanlığı Kabine Sekreteri Prof. Jacop Kaimenyi, Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Honorable Kiema Kilonzo, T.C. Mozambik Büyükelçisi Aylin Taşhan, ITE Group Bölge Direktörü Vincent Brain ve ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer’in katılımıyla gerçekleşti.

100 bin metrekarelik 14 salon ve açık alanda yapılacak fuar, 1.250 katılımcı firmanın en son ürün, hizmet ve teknolojilerini 111 bin ziyaretçi ile bir araya getirecek. 

10-14 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde açık olacak 39. Yapı Fuarı'nın bu yıl içeriği daha da zenginleştirilen ''İş Geliştirme Platformu'' etkinlikleriyle 39. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, sektöre yeni pazarlar yaratarak sektöre ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak. Fuarın bu yıl ki yenilikleri arasında ''Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri'' yapı sektörü temsilcilerine bilgi akışı sağlayacak. 

39. Yapı Fuarı kapılarını açtı

Konuk Bölge Afrika Projesi: Kenya, Nijerya, Mozambik

Fuarın ''İş Geliştirme Platformu'' etkinliklerinden beş yıldır başarıyla sürdürülen Konut Ülke Projesi'nde bu yıl ilk kez Türk yapı sektörünün hedef pazarları arasında yer alan Afkika Bölgesi ağırlanıyor. ''Konuk Bölge Afrika Projesi'' başlığı altında 11 Mayıs'ta gerçekleşecek etkinliklerde yeni pazarlar arayışındaki Türk yapı sektörünün potansiyel büyüme alanlarından olan Kenya, Nijerya ve Mozambil değerlendirilecek. 

Hedef Pazar: İran

Türk yapı sektörünün bu yıl farklı etkinlikleri ile buluşturacak fuarın yeniliklerinden biri de 12 Mayıs'ta Kalekim'in katkılarıyla yapılacak olan Hedef Pazar Projesi olacak. ''Hedef Pazar Projesi''nde ambargonun kalması ile Türk yapı sektörünün gözde pazarlarından biri olan İran değerlendirilecek. Proje kapsamında düzenlenecek ''İran-Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri Toplantısı''nda, İran'daki iş imkanları profesyoneller ile paylaşılacak ve ülkeden gelen satınalma heyetleri ile Türk İnşaat malzemesi üreticileri bir araya gelecek. 

Yurtdışı Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri'ne 40 ülkeden katılım

39. Yapı Fuarı'nın İş Geliştirme Platformu etkinliklerinden olan ve T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri ile organize edilen ''Yurtdışı Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri'' 40 ülkenin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Katılımcı ülkeler ise şöyle; Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Gürcistan, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsviçre, İtalya, Kanada, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Makedonya, Malezya, Mısır, Özbekistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tanzanya, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Venezuela, Vietnam, Yunanistan ve Zambiya.