39. Yapı Fuarı'na Akçansa damgası

Türkiye'nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 39. Yapı Fuarı'nda teknolojik standı ile ilgi odağı oldu

39. Yapı Fuarı'na Akçansa damgası

Türkiye'nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 39. Yapı Fuarı'nda teknolojik standı ile ilgi odağı oldu. Akçansa'nın referans projelerine uyarladığı MineCraft oyunu, faaliyet alanlarını gösteren interaktif haritası ve sanal gerçeklik projeleri dikkatleri üzerine çekiyor. Akçansa sanal gerçeklik gözlüğü ile 3. Köprü'yü yürüyerek geçen ziyaretçilere farklı bir deneyim yaşatıyor. 

39. Yapı Fuarı'na Akçansa damgası

Yapı Fuarı'nda bir ilk

Akçansa, Yapı sektörünün temsilcilerini bir araya getiren 39. Yapı Fuarı'nda bir ilke imza attı. Tüm dünyada 100 milyondan fazla kullanıcı ve 1 milyondan fazla anlık oyuncu sayısı ile dünyanın en fazla oynanan oyunu olan MineCraft'a referans projelerini dahil etti. Böylelikle ziyaretçilere 3. Köprü, Türk Telekom Arena gibi projeleri, oyun içindeki Betonik City'de inşa edebilme şansı tanıdı. 

39. Yapı Fuarı'na Akçansa damgası

3. Köprü'yü yürüyerek geçtiler

Yapı Fuarı'na özel olarak Minecraft'a Betonsa'nın referans projelerini inşa eden Akçansa, inşaat için oyunda, 240 saatte 42 milyonun üzerinde tuğla kullanıldı. Ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Akçansa standında fuarın ilk gününde 500'ün üzerinde kişi sanal gerçeklik gözlüğü ile 3. Köprü'yü yürüyerek geçti. 

Akçansa'dan Arıtılmış Gerçeklik uygulaması

Arıtılmış Gerçeklik uygulaması ile katılımcılara güncel projeleri tanıtan Akçansa'nın standını ziyaret edenler, interaktif harita üzerinden Akçansa faaliyet alanlarını tek bir dokunmatik ekran üzerinden görüntüledi.