3.köprü inşaatı ne zaman bitecek?

İstanbul’un 3.köprüsünde yapım çalışmaları devam ederken, iki yakanın birleşmesine 535 metre kalındığı açıklandı. Peki 3. Köprü inşaatı ne zaman bitecek?

3.köprü inşaatı ne zaman bitecek?

İstanbul’a yapılan 3. Köprüde inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Çelik tabliye montaj işlemlerinde son viraja girilen köprüde her iki yakanın birleşmesine 535 metre kaldı. Peki 3.köprü inşaatı ne zaman bitecek?

Açılış ile ilgili açıklamalar köprünün 29 Ekim 2015 tarihinde hizmete sokulacağı yönünde. Bu tarih, Cumhuriyet’in ilanının 92. Yıldönümü olması sebebiyle önem taşıyor.

3.köprü nerede?

Avrupa Yakası’nda Sarıyer’in Garipçe Köyü ile Anadolu Yakası’nda Beykoz’un Poyrazköy semtleri arasında inşa edilen 3. Köprü, 59 metrelik genişliğiyle dünyanın en geniş, 320 metreyi aşan kule yüksekliği ile dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü olacak.

3.köprü geçiş ücreti ne kadar olacak?

Mayıs 2013’te temeli atılan 3.köprü’de geçiş ücreti ise 3 dolara denk gelen Türk Lirası olacak. Büyük araçların geçiş ücretleri belirlenirken, dingil sayıları dikkate alınacak. Dingil sayısı belli bir katsayı ile çarpılacak ve geçiş ücretleri belirlenecek.