3M'in patent sayısı 100 bine ulaştı

En son tasdik edilen 52 patentle birlikte, 3M’in toplam patent sayısı 100 bine ulaştı

3M'in patent sayısı 100 bine ulaştı

5 Haziran 2014/Emlakwebtv
Kurulduğu günden bu yana patent sayısı her yıl 900'ü aşan 3M, toplam patent sayısında 100 bine ulaştı. 3M Başkan Yardımcısı ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Fred Palensky, "Dünya çapındaki müşterilerimize üstün teknolojili ürünler ve inovatif çözüm önerileri sağlayabilmemizin temeli, araştırma ve geliştirmeye olan tutku düzeyindeki bağlılığımız” dedi.

En son tasdik edilen 52 patent ile birlite toplam patent sayısı 100 bine ulaşan 3M Başkan Yardımcısı ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Fred Palensky, inovasyonun önemine dikkat çekti. Palensky, "Patentler, hem inovasyonlarımızın hem de Ar-Ge’ye yaptığımız yatırımların korunması konusunda hayati önem taşıyor. Yüz bininci patentimizi alarak, bu kayda değer başarıya ulaşmamızda emeği geçen, 3M’in başarısına katkıda bulunan, şirketler, evler ve insanlar için inovatif ürünler sağlayan tüm bilim insanlarımızı kutluyoruz" şeklinde konuştu.

3M Hakkında
Her yıl, 3M global düzeyde 3 bin civarında patent alıyor; bu patentlerin 500’ü aşkını ABD’de tasdikleniyor. Patenti alınan ürünler, sağlık hizmetlerinde kullanılan yapıştırıcılardan sterilizasyon ürünlerine, tüketici elektroniğinden reflektif trafik işaretlerine kadar farklı sektörler ve geniş bir yelpazede uygulamalarda kullanılıyor. İlk patentini 1924 yılında tasdik ettiren 3M’in ikinci patenti, 3M’in eski Yönetim Kurulu Başkanı William McKnight tarafından, bir zımpara kağıdı tutma yeri için alındı. Yıllık cirosunun yaklaşın yüzde 6’sını Ar-Ge faaliyetlerine ayıran ve patent başvurularına yenilerini eklemeyi sürdüren 3M’in üzerinde çalıştığı inovasyonlar arasında, önümüzdeki yıllarda piyasaya sunulacak çoklu teknoloji platformları da yer alıyor.