4 ilçenin imar planlarını İmpo İmar yenileyecek

İzmir Maydanoz sahili, Bitlis Güroymak ilçesi, Niğde Yıldıztepe beldesi ve Elazığ Erimli beldesi imar planları İmpo İmar ekipleri tarafından hazırlanacak

4 ilçenin imar planlarını İmpo İmar yenileyecek

İmpo İmar, 4 yeni ilçenin yenilenecek imar planları için çalışmalara başladı. İzmir Maydanoz sahili, Bitlis Güroymak ilçesi, Niğde Yıldıztepe beldesi ve Elazığ Erimli beldesinin imar planları için çalışmalara başlandı. 4 ilçenin toplam alanı 5 bin hektara ulaşıyor. 

İmpo İmar çalışmalarını sürdürüyor
2014 yılının sonlarında İzmir Menderes, İzmir Aliağa, Erzincan Refahiye, Edirne Beğendik ve Çorum Bayat'ın imar planlama işlerini yürüten İmpo İmar, 5 bin hektarı bulan 4 yeni ilçe için çalışmalarına başladı. İmpo İmar ekipleri İzmir Maydanoz sahili, Bitlis Güroymak ilçesi, Niğde Yıldıztepe beldesi ve Elazığ Erimli beldesinin imar planlarını hazırlayacak. İmar planları yenilecek 4 ilçenin toplam alanı 5 bin hektarı buluyor.

İmar çalışmalarının önemi
Türkiye açısından imar planlamalarının büyük önem taşıdığının altını çizen İmpo İmar A.Ş. Kurucusu ve Şehir Plancısı Hüseyin Oflaz:

"“Bugün ülkenin ve şehirlerin kalkınması için yeni yatırımlar nasıl ihmal edilemez öneme sahipse, yeni yatırımların sağlam zeminlerde gerçekleştirilebilmesi, kentlerin gelecek yüzyıllara modern ve sürdürülebilir bir kimlikle kavuşabilmesi için imar planları da aynı öneme sahiptir. Bunun bilinciyle hareket ettiğimiz 20 yıllık bir dönemi geride bırakırken, İmpo İmar olarak hız kesmeden ülkenin yarınları için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.