42 Maslak AVM’de kiralamalar Eylül’de başlıyor

BAY İnşaat tarafından hayata geçirilen rezidans, ofis, AVM ve otelden oluşan 42 Maslak projesinde kiralamalar Eylül ayında başlayacak

42 Maslak AVM’de kiralamalar Eylül’de başlıyor

Haber: Elif Akın – Fotoğraf: Ali Budak
İş dünyasının önemli merkezlerinden biri haline gelen İstanbul Maslak’ta yükselen 42 Maslak projesinde sona yaklaşılıyor. 460 rezidans dairesi, yatay ofisler, AVM ve otelin yer aldığı karma projede rezidansların yüzde 50’si satılmış durumda. Kiralamalara Eylül ayında başlayacakları AVM’de bir yıl içinde yüzde 75 doluluk oranına ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen BAY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, toplam 23 bin metrekare kiralanabilir alanın bulunduğunu belirtti.

AVM’de 100 mağazanın yer alacağını vurgulayan Özmandıracı, “Biz tamamen ihtiyaca yönelik bir AVM yapıyoruz. Yeme, içme mekanlarının ve spor mağazalarının ağırlıkta olacağı AVM’de alışılagelmiş giyim markaları bulunmayacak. Ayrıca burada performans sanatlarının ağırlıklı olarak sergileneceği, aynı zamanda konferans ve balo salonu olarak da kullanılabilen fonksiyonel bir gösteri merkezi de yer alacak” dedi.

Yabancı otel zinciri 42 Maslak’a geliyor  
Toplam 500 milyon dolar yatırım bedeliyle hayata geçirdikleri projenin oteli için ünlü ve yabancı bir zincirle el sıkıştıklarını belirten Erol Özmandıracı, ismini vermekten kaçındığı bu grupla yakın zamanda ortak olacaklarını söyledi.

Teslimlerin 2015 Eylül ayında başlayacağı projede rezidans fiyatları 5 bin – 7 bin dolar arasında değişirken, ofis fiyatları ise 4 bin 500 dolardan 6 bin 500 dolara kadar çıkıyor. Penthouselarda ise metrekare birim fiyatları 10 bin dolardan başlıyor.

Satış ofisi değil sanat galerisi
42 Maslak’ın sanatla iç içe bir proje olduğunu söyleyen Özmandıracı, satış ofisini de sanat galerisi şeklinde dizayn ettiklerini belirtti. Şu anda Instyle dergisinin 100’üncü sayısına özel olarak hazırlanan "Yüzler" sergisine ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Özmandıracı, serginin ünlü iş adamları ile moda, sanat ve fotoğraf dünyasından ünlü isimlerin çektiği 50 portre fotoğraftan oluştuğunu söyledi. Küratörlüğünü Marcus Graf’ın üstlendiği sergide Mustafa Koç, Ayşegül Dinçkök, Zeynel Abidin Ağgül imzası taşıyan fotoğraflar da yer alıyor.

Proje Bilgisi: 42 Maslak