42 Maslak'a LEED Gold sertifikası

Bay İnşaat imzasıyla hayata geçirilen 42 Maslak binası LEED Gold sertifikası almaya hak kazandı

42 Maslak'a LEED Gold sertifikası

Bay İnşaat'ın tarafından inşa edilen 42 Maslak projesi LEED Gold sertifikası almaya hak kazandı. ABD'de faaliyet gösteren Yeşil Binalar Konseyi(USGBC) tarafından geliştirilen ve yeşil bina standardına uyum sağlayan yapılara uygun görülen LEED Sertifikası GOLD seviyesi, "Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik" uyumluluğunu işaret ediyor.

42 Maslak binasına Çevre Dostu sertifikası
Bay İnşaat'ın Maslak'ta hayata geçirdiği 42 Maslak binası, ABD'li Yeşil Binalar Konseyi tarafından LEED Gold sertifikası ile ödüllendirildi. 42 Maslak sertifikaya, kaliteli ve yeşil enerjiyi önemseyen malzeme kullanımı ile hak kazandı. 

42 Maslak'a LEED Gold sertifikası

2014 yılında 42 Maslak binası Ofis 2 ve Ofis 3 blokları ile LEED Platinum sertifikası almıştı. İnsana ve doğaya saygılı, sürdürülebilir binalar ile gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmayı hedefleyen 42 Maslak, şimdi de A Kule'de yer alan Rezidans ve Penthouse'ler ile LEED ve GOLD sertifikası almak için çalışmalarını sürdürüyor. 

Projelerinde enerji verimliliği yanında sürdürülebilir yaşamın geliştirilmesi çalışmalarını sürdüren Bay İnşaat, 42 Maslak'ta mevcut olan yeşil bina özelliğiyle büyük bir enerji tasarrufu sağlıyor. Projede, yeşil bina özelliği ile doğaya saygı yanında projenin işletme ve aidatlarının da düşük tutulması yolunda önemli bir katkı sunuluyor

Firma Bilgisi: Bay Inşaat
Proje Bilgisi: 42 Maslak