5 AVM projesi yürüten Sur Yapı’nın 6. projesi de yolda

10 bin kişiye istihdam sağlayacak 5 AVM projesi yürüten Sur Yapı, Metrogarden AVM’yi Nisan sonunda açacak. Sur Yapı’nın 6’ıncı AVM projesi ise Bursa’da hayata geçecek

5 AVM projesi yürüten Sur Yapı’nın 6. projesi de yolda

3 Mart 2014 / Emlakwebtv / Havva Babaoğlu
Sur Yapı 10 bin kişiye istahdam sağlayacak, 2 milyar dolar yatırım değerine sahip 5 AVM projesi yürütüyor. Biri tamamlanan AVM’lerden diğer 4 tanesinin 2015 yılının son çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanıyor. SUR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, biri İzmir’de 4’ü İstanbul’da 5 alışveriş merkezinin toplam 476 bin metrekare inşaat alanına sahip olacağını vurguladı. Beş projeyi yıllık 40 milyon kişinin ziyaret etmesinin hedeflendiğini kaydeden Elmas, 1 milyar 900 milyon ticari hacme sahip projelerin 10 bin kişiye kalıcı istihdam sağlayacağını kaydetti.

Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerinin kesişim noktasında yer alan ve Ümraniye sınırları içinde bulunan Metrogarden Alışveriş Merkezi’nin Nisan sonunda açılacağını söyleyen Altan Elmas, “Kiralanabilir alanın yüzde 80’i kiralandı. Sabiha Gökçen’e kadar gidecek metro hattı 2015 sonunda devreye girecek. Metro istasyondan AVM’ye ulaşım sağlanacak. 10 dakika araç mesafesinde 650 bin kişiye erişiyoruz. Yılda 10 milyon ziyaretçi bekliyoruz” dedi. 80 bin metre kare inşaat, 42 bin metrekare kiralanabilir alan bulunan Metrogarden’ın çevresinin son 10 yılda çok büyük değişim geçirdiğini anlatan Elmas, 147 mağaza, 2 bin kişilik bir istihdam ile gençlere iyi bir iş imkanı sunmuş olacaklarını söyledi. AVM’lerin trafik dengesini değiştiren yatırımlar olduğunu belirten Elmas, “Metrogarden projesi trafiği tersine çevirecek bir proje. Biz ihtiyacın merkezinde yer almış olacağız. İnsanlar evden işe 10 dakikada ulaşabilecekler” şeklinde konuştu.

Sur Yapı’nın AVM projeleri
Axis İstanbul’un, Fatih, Bayrampaşa ve Eyüp’ün kesişme noktasında olduğunu belirten Altan Elmas, ön satışların başladığı projenin 2015 sonunda bitmiş olacağını açıkladı.
Axis Kağıthane projesinin yüzde 92 doluluk seviyesine ulaştığını belirten Elmas, Exen AVM için de “Exen AVM’de 80 bin metrekare inşaat, 36 bin metrekare kiralanabilir alan, 8 bin metrekare ofis olacak “ dedi.
İzmirdeki Projenin Hayat ve Torunlar Grubu ile ortak karma bir proje olacağını belirten Elmas, “İzmir’deki projemiz ise 120 metrekarelik inşaat, avm, rezidans, otel ve marina oluşan proje bölgenin en önemli karma projesi olacak. Bu iki proje de 2015 sonunda bitmiş olacak” diye açıklama yaptı.

6. proje Bursa’da olacak
SUR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, İstanbul ve İzmir dışında Bursa’da da proje yapmak için somut adım attıklarını belirterek, “Aslında biz nüfusu 300 bini aşmış bütün illeri inceliyoruz. Bursa’da bir arsa için anlaşmamızı yaptık. Konut ağırlıklı ofis ve ticari alanları olan bir proje olacak” dedi.

 

Firma Bilgisi: Sur Yapı