5 YIL İÇİNDE TAKSİM VE ÇEVRESİ UÇACAK

Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yusuf Şimşek, yatırımcıya çağrıda bulundu. 5 yıl içinde Taksim ve çevresinin kabuk değiştireceğini söyleyen Şimşek, bölgede evlerin çok pahalılaşacağını belirtti

5 YIL İÇİNDE TAKSİM VE ÇEVRESİ UÇACAK

Yusuf Şimşek ve İsmail Hakkı Altun’un 2003’te kurdukları Ofton İnşaat, ‘Elysium’ markası altında çok sayıda projeye imza attı. Şirketin önemli özelliklerinden biri, Beyoğlu, Şişli, Ortaköy, Bomonti gibi İstanbul’un merkezi noktalarında konforlu projeler geliştirmesi. Nitekim şirketin eş başkanlarından Yusuf Şimşek projelerinin farkını şu sözlerle özetledi, “Merkezi noktalarda konut üretiyoruz ve insanı öne alıyoruz. Malzeme kalitesinin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kısaca “Yaşanabilir, satılabilir, kiralanabilir” projeler üretiyoruz.”

Şirket kurulduğu günden bu yana; Alemdağ, Bomonti, Samandıra, Kurtuluş, Taşdelen, Kandilli, Taksim, Beyoğlu, Koşuyolu, Etiler, Ortaköy ve Bodrum’da projeye imza attı. Hali hazırda ise 7 projesi satışta.

2015’te neler yaptı?

Ofton İnşaat’ın 2015’te yatırımcıyla buluşturduğu projelerden biri, Elysium Elit Koşuyolu oldu. Biri lüks konut, diğeri rezidanslardan oluşan iki bloklu proje, akıllı ev teknolojisiyle tasarlandı. 2015’te satışa çıkan diğer projeleri ise Elysium Art Şişli oldu. 26 katlı tek bloktan meydana gelen proje, 214 rezidans ve 7 ticari birime sahip. Elysium Serenity Kandilli de az katlı mimarisiyle dikkat çekiyor. 3 blokta 75 dairenin olduğu projenin sosyal alanları geniş. Ofton’un 2015’te duyurduğu diğer projeleri arasında Elysium Miramar Bodrum ve  Elysium Soul Beyoğlu’da bulunuyor. 225 bağımsız birimin yer alacağı projede 1+0, 1+1, 2+1 ve bahçe katı ile çatı dubleksleri mevcut.

BU BÖLGEYE DİKKAT!

Ofton İnşaat Eş Başkanı Yusuf Şimşek, yatırımcıya önemli bir çağrıda bulundu. Taksim ve civarının 5 yıl içinde çok hızlı değişeceğinin altını çizen Şimşek, “5 sene takip edin. Bölge çok çabuk kabuk değiştirecek. Tüm binalar yenilenecek. Kısa sürede insanların beklemediği değerlere ulaşacak” dedi.

Bölgede ev almanın çok pahalılaşacağını söyleyen Şimşek, “Zaten hızla prim yapıyor. O bölgede ilk başladığımızda fiyatlar 2 bin dolardı. Şimdi 5 bin dolarlara çıktı. Dolapdere, Kurtuluş hepsi merkez olacak. Tüm şehrin kalbi orada atacak” şeklinde konuştu.   

‘KIŞLIĞI TAKSİM CİVARINDAN, YAZLIĞI BODRUM’DAN ALIRDIM’

Yatırımcı olsa İstanbul’un hangi bölgelerini tercih edeceğini sorduğumuz Yusuf Şimşek, “Kesinlikle Taksim civarından ev alırdım. Şimdiden arsa, gecekondu her şeyi toplardım. yazlık tercihim ise Bodrum olurdu. Bodrum değer kaybetmez. Doğasıyla, tarihiyle, tesisleriyle çok farklı” dedi.   

KONUT ALACAKSANIZ BU TAVSİYELERE KULAK VERİN!

Yusuf Şimşek, ev arayışında olanlara tavsiyelerde bulundu. İşte Şimşek’in konut alacaklara tavsiyeleri:

“Ev alınacak inşaat firması çok önemli. Firmanın geçmişini araştırın. İnşa ettikleri projeleri, insanları mağdur edip etmediğini inceleyin.”

“Merkezden ev almaya çalışın. Merkezden alınan ev hiçbir zaman kaybettirmez.”

“Uzun vadede İstanbul’da yeni yaşam alanları oluşacak. Mesela yeni havalimanı bölgesinden arazi alabilirsiniz.”

“Özellikle metro durağına yakın yerleri tercih edin. Metroya yakın ev her zaman değerlenir.”  

ELİNİZİ ÇABUK TUTUN

FİYATLAR ARTACAK 

Konut fiyatlarının artacağını söyleyen Yusuf Şimşek, “İnşaat şirketleri maliyetleri ev fiyatlarına daha yansıtmadı. Şirketlerin elinde konut stoğu olduğu için zam yapılmadı. Ama kesinlikle ev fiyatları artacak. O yüzden şu an ev alma zamanı. Fiyatlar birden bire yüksek oranlarda artabilir” dedi.  

‘ELYSİUM REZİDANS 1’E 5 KAZANDIRDI’    

Projelerinde kazanmayan müşterilerinin olmadığını söyleyen Yusuf Şimşek, “Özellikle Bomonti’deki Elysium Rezidans projemiz, 1’e 5 kazandırdı. 50 bin dolara sattığımız evlerin fiyatı 2 sene içinde 250 bin dolara kadar çıktı” diyerek Bomonti’nin o projeden sonra yükselişe geçtiğini söyledi.