54 TOKİ Manisa Salihli evi 16 Kasım’da satışta

TOKİ Manisa Salihli Taytan projelerinde toplam 54 adet konuta başvuru dönemi 16 Kasım’da başlayacak.

54 TOKİ Manisa Salihli evi 16 Kasım’da satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Manisa Salihli Taytan projesinde 20 standart, 34’te alt gelir grubu konutu 16 Kasım 2015 tarihinde satışa çıkacak. 31 Aralık’a kadar devam edecek ve başvurular, Ziraat Bankası’nın Manisa Salihli Şubesi’ne yapılacak.

TOKİ Manisa Salihli Taytan Alt Gelir Grubu fiyatları 73 bin ile 91 bin lira olarak belirlenirken; aylık taksitleri 245 liradan başlayacak. Standart konut fiyatları ise 104 bin ile 129 bin lira olarak belirlenirken; aylık taksitleri 653 ile 1218 lira arasında değişecek.

TOKİ Manisa Salihli Taytan standart konutlara başvuru şartları:

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

a. T.C. vatandaşı olması,

b. Manisa İl sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Manisa ili nüfusuna kayıtlı olması,

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması,

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmekte.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.