600 bin ağaç itirafı

3. Havalimanı inşaat alanını ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, 600 bin ağacın işlem göreceğini söyledi. Davutoğlu: 'Ama 5 milyon ağaç dikeceğiz.' dedi

600 bin ağaç itirafı

3. Havalimanı inşaat alanını ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, 600 bin ağacın işlem göreceğini söyledi. Davutoğlu: 'Ama 5 milyon ağaç dikeceğiz.' dedi. 

En iyi yere yapıyoruz
İnceleme gezisinin ardından bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni havalimanının topografik özellikler bakımından, en doğru yere inşa edildiğini söyledi. 

Maden ocakları bölgeye zarar vermişti
Yaklaşık 60-70 yıldır değişik maden faaliyetleri nedeniyle coğrafyanın delik deşik edilmiş olduğunu söyleyen Davutoğlu: 'Bu bozulmuş topografya yeşil ya da peyzajla düzenlenecek. Bölgede 600 bin ağaç işlem görecek. Ama 5 milyon ağaç dikilecek.' dedi. Projenin gurur verici olduğunu da vurgulayan Davutoğlu, ülke ekonomisinin gücünü yansıtan projenin, dünyanın en büyük ve en prestijlilerinden biri olduğunun altını çizdi.

3. Havalimanı'nın ismi ne olacak?
Üçüncü Havalimanı'nın isminin ne olacağı hususundaki soruları da yanıtlayan Davutoğlu: 'Şu ana kadar ilan edilmiş bir isim yok. Bebek doğsun karar veririz.' dedi.