7.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması ödülleri sonuçlandı!

Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri organizatörlüğünde düzenlenen “7.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu

7.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması ödülleri sonuçlandı!

18 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri organizatörlüğü ve İstanbul, Ege ile Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin katkısıyla düzenlenen “7.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu. Yarışmaya akademisyen tasarımcılar, profesyonel ve lisans öğrencilerinin yanısıra ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri de katıldı. Yarışmaya toplam 1.153 kişi tasarımlarıyla başvuruda bulundu. Türkiye’nin gelecekte üreteceği, kullanacağı ve ihraç edeceği mobilyaları tasarlayan yarışmacıların, yoğun ilgisi sektörde faaliyet gösteren ve yarışmayı organize eden tüm tarafları mutlu etti.

Yarışmayı destekleyen kuruluşlar arasında TRT, Mimarlar Odası, İç Mimarlar Odası ve Yaratıcı Çocuklar Derneği bulunurken, başta Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Sayın İbrahim Şenel ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi olmak üzere önemli kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri de yarışmada Onur Jüri Üyesi olarak yer aldı.

Yarışmanın asli jüri üyeleri ise tasarım alanında günümüzün en önemli isimlerinden oluşuyor. Jüri Başkanlığı’nı Prof. Önder Küçükerman’ın yürüttüğü yarışmanın diğer jüri üyeleri ise tasarımın ve sektörün duayenleri arasında olan Reşit Soley, Aziz Sarıyer, Jan Nahum, Mustafa Toner, Kaan Dericioğlu, Fatih Kıral, Ahmet Kaleli, Didem Çapa, Murat Armağan ve Renan Gökyay.

Yarışmada İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülleri ile birlikte 23 ayrı ödül verildi. Ödül veren sponsor firmalar arasında , Atagür Mobilya, Emo Home, Ersa Ofis Mobilyaları, Bürotime, Gentaş Grup, Madeş, İkoor Mobilya yer aldı.