72 adet Yozgat Merkez Mutafoğlu TOKİ Evi 29 Nisan’da satışta

Yozgat Merkez Mutafoğlu TOKİ Evleri projesinde, 22’si alt gelir grubuna ait olmak üzere toplam 72 adet konutun başvuru dönemi 29 Nisan 2015 tarihinde başlayacak.

72 adet Yozgat Merkez Mutafoğlu TOKİ Evi 29 Nisan’da satışta

Yozgat Merkez Mutafoğlu TOKİ Evleri projesinde toplam 72 adet konutun başvuru süreci 29 Nisan 2015 itibariyle başlayacak. Konutlardan 50 tanesi için başvurular, Ziraat Bankası Yozgat Merkez Şubesi’ne 30 Haziran 2015 tarihine kadar yapılabilecek. 50 adet konut için belirlenen fiyatlar ise 93 bin lira ila 115 bin lira arasında değişecek.

Yozgat Merkez Mutafoğlu TOKİ projesinde alt gelir grubuna yönelik inşa edilen 22 adet konutun ise başvuru süreci yine 29 Nisan’da başlayacak, 30 Haziran’a kadar devam edecek. Başvurular, Ziraat Bankası’nın Yozgat Şubesi’ne yapılacak. Bu konutlar için belirlenen fiyatlar ise 62 bin lira ila 75 bin lira arasında değişecek.

Yozgat Merkez Mutafoğlu TOKİ Alt Gelir Grubu Evleri’ne başvuru şartları şöyle;

a. T.C. vatandaşı olması,

b. Yozgat il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Yozgat il nüfusuna kayıtlı olması,

 ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması ,

 (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

(Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Firma Bilgisi: Toki