778 adet TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi evi için başvurular başlıyor!

TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi Kentsel Yenileme projesi kapsamında 778 adet konutun başvuru süreci 22 Ekim’de başlıyor.

778 adet TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi evi için başvurular başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın hayata geçirdiği TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi Kentsel Yenileme projesinde toplam 778 adet konut, 22 Ekim 2015 tarihinde satışa çıkarılıyor. 13 Kasım’a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın ilgili tüm şubelerine yapılacak.

106 bin ile 143 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi evleri için yüzde 10, 15 ve 25’lik peşinat ödemesi yapılacak. 144 aya vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 556 liradan başlayacak.

TOKİ Malatya Beydağı Kentsel Yenileme başvuru şartları

Projeye konut satın almak için başvuruda bulunanların T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.