8. Gayrimenkul Yazlık Evler Zirvesi ne zaman?

8. Gayrimenkul Yazlık Evler Zirvesi 19-20 Nisan 2014 tarihleri arasında, İstanbul Hilton Convention Center’da düzenleniyor

8. Gayrimenkul Yazlık Evler Zirvesi ne zaman?

16 Nisan 2014 / Emlakwebtv
19-20 Nisan 2014 (cumartesi-pazar) tarihleri arasında, İstanbul Hilton Convention Center’da düzenleniyor. Türkiye’nin tek satış odaklı, alıcı-satıcı ve yatırımcıyı buluşturan fuarı, sadece 40 firmanın katılımı ile gerçekleşecek.

19 Nisan 2014 cumartesi günü, CNN TÜRK’den CEM Seymen’in moderatörlüğünde gerçekleşecek olan ARAP-TÜRK GAYRİMENKUL ZİRVESİ, Türkiye Gayrimenkul Sektörünün ünlü isimlerini ağırlayacak. Fuar kapsamında ilk kez düzenlenecek olan Arap-Türk Gayrimenkul Zirvesi 19 Nisan 2014 Cumartesi günü gerçekleşecek. CNN Türk’den Cem Seymen moderatörlüğünde gerçekleşecek olan Zirve, “Gayrimenkul Sektörüne Yabancı Yatırımcının Bakışı”, “Yabancılara Satışta Politika, Strateji ve Yatırım Kriterleri” ve “Yabancılara Satışlarda Güven Analizi: Oyunun Yeni Kuralları ile Sürdürülebilirlik” konularında 3 ayrı oturumdan oluşacak. Zirve Kapsamında “Türkiye Gayrimenkul Sektörü ”ne katkıları ve yatırımlarından dolayı konuşmacı ve yatırımcılara teşekkür plaketi takdim edilecek.

Arap-Türk Gayrimenkul Zirvesi konusunda uzman konuşmacılara ev sahipliği yapacak olan Arap-Türk Gayrimenkul Zirvesi’nin katılım ücreti ise 350 TL + KDV.

Türkiye Gayrimenkul Sektörünün ünlü isimlerini ağırlayacak olan Zirve konuşmacıları şu şekilde;
-Hasan RAHVALI (AĞAOĞLU GRUP, CEO),
-Fawaz AL ISSA (TURK KAPİTAL HOLDİNG, CEO ve KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş., Yönetim Kurulu Üyesi),
-Şeyh İbrahim AL-AMUDİ (GATE İSTANBUL, Şirket Ortağı),
-Bassam Cemil AHDAR (CİDDE TİCARET ODASI, Yatırımcı),
-İnanç KARADAYI (EGE YAPI GROUP, Yönetim Kurulu Başkanı),
-Matthew WARNER (ASTAŞ Holding, İş Geliştirme Koordinatörü),
-Ramadan KUMOVA (FER YAPI Yön. Kur, Yönetim Kurulu Başkanı),
-Mehmet BABACAN (BABACAN GRUP İNŞAAT, Yönetim Kurulu Başkanı),
-İbrahim EKŞİ (İDEALİST GYO A.Ş., Yönetim Kurulu Başkanı),
-Abdullah ÇİFTCİ (ARAPTÜRKGYD, Başkan),
-Duygu Meltem YALÇINKAYA (DMY GAYRİMENKUL, Yönetim Kurulu Başkanı)

Özellikle Körfez Ülkeleri Katar, Kuveyt, Bahreyn, Abu Dhabi, Umman, Ürdün, Suudi Arabistan , Dubai olmak üzere Azerbaycan, Fas, Mısır, İran ve Irak’ dan gelecek seçkin yatırımcı ve acenteler fuarı ziyaret edecek.

Yatırımcı grup ve firmalardan bazıları şu şekilde;
Project Management & Development CO (Suudi Arabistan), Arabian Homes (Suudi Arabistan), First Qatar Real Estate Development (Katar), Gulf Real Estate Dev.CO Wll (Katar), Global Investment House (Kuveyt), Kuwait National Real Estate Services & Investment Co.(Kuveyt), Al Emaar International Group (Abu Dhabi), Al Qudra Real Estate (Abu Dhabi), Luxury Real Estate Development (Abu Dhabi), Musul Yatırım Bank (Irak) Ortadoğu Yatırım Bank (Irak) Divan Company (Irak).

JNR Fuarcılık, son yıllarda özellikle Körfez Bölgesi’nden ülkemize yönelik yatırım taleplerinde büyük bir artış gözlenmesi ve paralelinde gayrimenkul alımlarında da bölgenin artan ilgisi etkinliğin çıkış noktası olarak belirtiliyor.

Konuyla ilgili olarak JNR Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Haktan Öztunalı; “Bu fuarın en önemli özelliği tamamıyla satışa odaklanmış olması. Alıcı için iyi bir yatırım, satıcılar için ise projeleri için en yüksek verim elde edebilecekleri bir platform sunması. Bu fuar, özellikle son ekonomik konjonktür nedeniyle iç talepte beklenen düşüşle bozulan moralleri düzeltecek, yurt dışı alıcıların ilgisi bağlamında gayrimenkul sektörüne hareketlilik kazandıracağını düşünüyoruz.” açıklamasını yaptı.