88 adet TOKİ Bolu Yeniçağa evi yarın satışta!

TOKİ Bolu Yeniçağa başvuruları 30 Eylül 2015 itibariyle başlıyor. Başvurular, Ziraat Bankası’nın Yeniçağa Şubesi’ne yapılacak.

88 adet TOKİ Bolu Yeniçağa evi yarın satışta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca inşa edilen TOKİ Bolu Yeniçağa Belediye projesinde 88 adet konut, 30 Eylül 2015 itibariyle satışa çıkarılıyor. Ziraat Bankası’nın Bolu Yeniçağa Şubesi’ne yapılacak konut başvuruları, 9 Ekim’e kadar sürecek.

2+1 ve 3+1 şeklinde tasarlanan Bolu evleri için 120, 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. 61 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak evler için aylık taksitler ise 206 liradan başlayacak.

TOKİ Bolu Yeniçağa başvuru şartları

Kişinin;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Yeniçağa ilçe sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,  Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin 3.200-₺’den az olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.