“9 Ülkeden 116 Firma” bir araya geldi

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından organize edilen R+T Turkey ilk gününde 5 bin ziyaretçiyi ağırlayarak “ilklerin fuarı” olma özelliğini devam ettirdi

“9 Ülkeden 116 Firma” bir araya geldi

08 Kasım 2013 / emlakwebtv
Dünya’da ilk olma özelliği taşıyan birçok ürünün sergilendiği standlarda; dünyanın en büyük tentesi, dev şemsiye, ısı kaybını en aza indiren dünyanın en hızlı açılıp kapanabilen kapı sistemleri ziyaretçiler ve yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

60 dakika boyunca yangına dayanan kepenkler
Sektöre dair en son teknolojileri yansıtan ürünler arasında; güneş enerjisi ile çalışan panjurlar, 60 dakika boyunca yanmayan ve 200 km/s rüzgar hızına dayanabilen sertifikalı kepenk sistemleri, ofisten ya da dışardan cep telefonu ile evdeki kapı-panjur-tente sistemlerinin açılıp kapanmasını sağlayan teknolojiler de yer alıyor.

Türkiye’nin ekonomik gücünü dünyaya duyuracağız
Messe Stuttgart Genel Müdürü Roland Bleinroth: “50 yıldan sonra ilk kez Türkiye’deyiz. Türk yatırımcılara olan inancımız ilk günden kendini gösterdi. Fuarın 1. Günü olmasına rağmen çok yoğun ilgi var. Toplamda yurtdışı dahil 116 firma fuarımıza katıldı. Yaptığımız çalışmalar sonucu Amerika da dahil olmak üzere Rusya ve Ortadoğu’dan da yabancı heyetler fuarımızı ziyaret ediyor. Bu sayede Türkiye’nin ekonomik gücünü dünyaya göstermiş olacağız” dedi.

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Hakan Gençoğlu: Panjur, tente, kapı-geçiş sistemleri ve güneşten koruma sistemlerine yönelik meslek fuarımız uluslararası arenadaki mihenk taşı olan yeni bir yurtdışı etkinliği. 20 bin metrekare alanda 116 firmanın katılımıyla 7 Kasım tarihinde açılan fuarımız 10 Kasım 2013 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.