TOKİ Şanlıurfa emekli başvuruları

TOKİ Şanlıurfa emekli başvuruları 2 Kasım itibariyle başladı. Proje kapsamındaki 74 konutun yüzde 25’i emeklilere satılacak.

TOKİ Şanlıurfa emekli başvuruları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın emeklilere konut uygulaması tüm hızıyla devam ediyor. İdare, alt gelir grubu projelerinden yüzde 25’ini emeklilere ayırarak, satışını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu projesinde de emekli başvuruları kabul ediliyor. TOKİ Şanlıurfa emekli başvuruları, 31 Aralık tarihine kadar devam edecek.

2+1 tipindeki TOKİ Şanlıurfa evleri, 80 bin ile 90 bin liradan satılacak. Konut bedelinin yüzde 10, 12 ve 20’sinin peşinat olarak verileceği projede 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. Projede aylık taksitler ise 267 liradan başlayacak.

 

TOKİ Şanlıurfa emekli başvuruları

 

 

TOKİ Şanlıurfa emekli başvuru şartları

Konut sahibi olmayan emeklilerin TOKİ’ye başvurularında sadece; “Emekli kimlik kartı, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan maaş dökümü, emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi” belgelerinden herhangi biri yeterli oluyor. Müracaatlarda emekli derneğine üyelik şartı da bulunmuyor.