A İletişim Moskova ofisi hizmete başladı

Türkiye’nin başarılı halkla ilişkiler şirketlerinden A İletişim, ikinci yurtdışı temsilciliğini Paris’ten sonra Moskova’da açtı

A İletişim Moskova ofisi hizmete başladı

03 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Deneyimli kadrosuyla, müşterilerine tutarlı, etkili ve müşteri odaklı halkla ilişkiler hizmeti sunan A İletişim, son dönemde yurtiçi ataklarının yanı sıra yurtdışındaki ataklarıyla da dikkat çekiyor. İkinci yurtdışı temsilciğini Moskova’da açan A İletişim, Türkiye’nin küresel marka olmayı hedefleyen şirketlerine Rusya’da da kapsamlı PR ve Kurumsal İletişim hizmeti sunacak.

A iletişim’in Moskova Mübeccel Üstüner’e emanet
Türkiye merkezli küresel halkla ilişkiler şirketi olma vizyonuyla yola çıkan A İletişim’in Moskova ofisi, yurtdışında iletişim sektöründeki başarılarıyla tanınan ve pazarlama konusunda deneyimli bir isim olan Mübeccel Üstüner’e emanet edildi.

A İletişim, yerli yabancı firmalara iletişim danışmanlığı hizmeti sunacak
A İletişim’in Moskova ofisi, başta Rusya olmak üzere Türk Cumhuriyetleri (Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Türkmenistan) faaliyet gösteren ve göstermek isteyen yerli ve yabancı firmalara iletişim danışmanlığı hizmeti sunacak. A İletişim ofisi ayrıca tüm bölgedeki organizasyon ve event çalışmalarında da çözümler üretecek.

Üstüner: “Rus-Türk ticaretinde yer almak isteyen tüm firmalara hizmet vermek amacındayız”
A iltişim Moskova temsilcisi Mübeccel Üstüner şöyle konuştu: ‘’Rusya çok hızlı gelişen, büyük bir pazar. Rusya ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler de son yıllarda ivme kazanıyor. Moskova’da tahmini rakamlara göre 40 bin, Rusya genelinde ise 140 bin civarında Türk vatandaşı yaşıyor. Başta küreselleşmekte olan markalarımız olmak üzere pek çok Türk firması bu ülkede artan sayıda yatırım yapıyorlar, şube açıyorlar. Türk inşaat firmaları Rus pazarında saygın ve güçlü konumdalar. Kendi kurdukları plazalara ve alışveriş merkezlerine Türk firmalarını da çekiyorlar.

Rusya’nın en büyük bankası olan Sberbank’ın Türkiye yatırımı Rus devlet ve özel sektörünü cesaretlendirdi ve her iki ülkenin yatırım kuruluşları ve sektör dernekleri arasındaki görüşmelere ivme kazandırdı.

A İletişim’in Moskova ofisini açarak gelişen Rus-Türk ticaretinde yer almak isteyen tüm firmlara hizmet vermek amacındayız. Doğru planlama ve iletişimle mevcut büyük potansiyeli başarılı iş sonuçlarına dönüştürmek isteyen firmalara ihtiyaç duyacakları profesyonel desteği vermeyi ve uzun vadeli başarı öykülerinin ortağı olmak hedefindeyiz.’’

Eren: “Türkiye PR sektörünün çıtasını yükseltiyoruz”
“Türkiye’nin global PR Ajansı” sloganıyla Türkiye dışında da faaliyet gösteren A İletişim’in ajans başkanı Nurşen Eren ise şu açıklamayı yaptı: “A İletişim Türkiye’nin Global PR ajansı olma yolculuğunda önemli bir adımı daha atıyor. Moskova büromuz, geçtiğimiz ay hizmete giren Paris büromuzun ardından Türkiye dışındaki ikinci büromuz… Hedefimiz, Türkiye orijinli ve Rusya’da yatırım yapan ve markalarını Rusya pazarına taşıyan markalar ile Rusya’dan Türkiye’ye aynı şekilde markalarını taşıyan firmalara medya ilişkileri, kurumsal iletişim, etkinlik ve danışmanlık hizmetleri sunmak… Ayrıca Moskova büromuz, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan ve Gürcistan pazarına da aynı hizmetleri sunacak… Türkiye ekonomisinin global bir güç olma hedefine paralel olarak, Türkiye PR sektörünün çıtasını yükseltiyoruz… Amacımız Türkiye PR sektörünün de dünya ölçeğinde hizmet sunabileceğini kanıtlamak. Bürolarımız ve yurtdışındaki projelerimiz de bunun en iyi göstergesi…”