A Plus konsepti Avrupa yakasında

Beykoz ve Ataşehir’de A Plus Butik projeleri bulunan Maritza İnşaat, şimdi de İstinye'de

A Plus konsepti Avrupa yakasında

17 Ekim 2012/ emlakwebtv
Maritza İnşaat, Maritza Beykoz, Maritza Ataşehir projelerinin ardından şimdi de Maritza İstinye ile Avrupa yakasındaki ilk projesine imza atıyor. 6 blok ve 30 daireden oluşan butik proje, sosyal tesisi, yürüyüş alanları ve merkezi konumu ile şehrin içinde fakat şehrin gürültüsünden uzak farklı bir özellik teşkil ediyor.
Türkiye'de 'A Plus Butik İnşaat' denince ilk akla gelen firmanın Maritza olduğunu vurgulayan Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emir Sarıgül, "Projelerimizde en önemli özelliğimiz farkındalık yaratmak ve müşterilerimizin ne arzu ettiğini bilmemiz" dedi. İstinye'de yapılan Maritza Projesi’nde iki bloğun bittiğine dikkat çeken Sarıgül, "Kalan dört blokun da kaba inşaatını iki ay içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. 2013'ün Haziran ayında Maritza İstinye'de yaşamın başlamasını hedefliyoruz. Bahçe dubleks, çatı dubleks ve ara katlar olmak üzere 3 farklı tip daire inşa ediyoruz. Metrekareleri büyük tutmamızdaki en büyük neden ise müşteri talebi. Müşteri profilimizin büyük bölümü geniş ailelerden oluşuyor. Biz yaptığımız projelerde öncelikle müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Projeyi onların istekleri, talepleri ve beklentilerine göre oluşturuyoruz" diye konuştu.

Mütekabiliyet butik şirketlerin önünü açtı
Mütekabiliyet yasasının çıkmazından sonra özellikle butik projelere büyük ilgi duyan Araplar başta olmak üzere çok sayıda yabancının kapılarını çaldığına işaret eden Emir Sarıgül, "Yasa bizim gibi butik inşaat yapan şirketlerin önünü açtı. İki bloğun birini Abu Dabi diğerini ise Azerbaycan'lı bir gruba satma noktasına geldik. Görüşmeler çok olumlu geçti” dedi.