ABD devi Lennar Türkiye ve Ortadoğu pazarında

Amerika Birleşik Devletlerinin en önemli yatırımcılarından Lennar International Türkiye ve Ortadoğu pazarına girdi

ABD devi Lennar Türkiye ve Ortadoğu pazarında

Amerika Birleşik Devletleri'nin en önemli gayrimenkul yatırımcılarından biri olarak kabul edilen Lennar International, Projebeyaz Uluslararası Gayrimenkul ortaklığıyla Türkiye ve Ortadoğu pazarına giriyor. Geçen günlerde Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği'ne ABD'deki konut fırsatları hakkında bir seminer veren Lennar CEO'su Chris Marlin, ABD'de konut edinmek için gerekli şartları anlattı. Marlin, Türk yatırımcıları bekleyen fırsatlar ve ev alanlara tanınan sosyal ve hukuki haklar hakkında da bilgi aktardı. 

Türkiye pazarında bir dev: Lennar International
Son 15 yıl içinde İstanbul'da emlak yatırımlarının önemli bir biçimde arttığını ve altyapı-üstyapı atılımlarında ülke çapında hareketlilik yaşandığını söyleyen Marlin, firma olarak Türkiye pazarına yeni girdiklerini ve uzun vadeli bir strateji hazırladıklarını söyledi. Marlin:

"Şu anla hazırlık aşamasındayız. Dolayısıyla ilişki kuruyoruz. Kısa vadeli olarak da amacımız olabildiğince çok Türk arkadaş edinmek. Uzun dönem açısından ile beklentilerimiz ise bu kurduğumuz arkadaşlarımızla karlı ve montanlı iş yapmaktır" ifadelerini kullandı.

Uzun: "Amerika'daki Türk alıcı pazarı büyüyecek"
Projebeyaz Uluslararası Gayrimenkul Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun da, Türkiye'den ABD pazarına ilginin çok yüksek olduğunu ve Amerika'daki Türk alıcı pazarını büyütecek bir hamle yaptıklarını belirtti. Uzun:

"Yurt dışında gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin mutlaka Türkçe danışmanlık alması gereklidir. Doğru sonuca ulaşmak ve isteğe göre gayrimenkul yatırımının hedefi bulabilmesi için profesyonel bir danışmanlık alınması doğrudur" dedi.