ABD’li Realty Plus, yeni ofisler açacak

ABD’nin en hızlı büyüyen markalı emlak danışmanlık firması olan International Realty Plus, Türkiye’de de büyüme atağına kalktı

ABD’li Realty Plus, yeni ofisler açacak

02 Ekim 2013 / emlakwebtv
ABD’nin en hızlı büyüyen markalı emlak danışmanlık firması olan ve dünya genelinde 9 ülkede faaliyet gösteren International Realty Plus, Türkiye’de de büyüme atağına kalktı. Yılsonuna kadar 15 yeni franchise ofisi açmayı planlayan firmanın 2014 hedefleri arasında K.Irak, Almanya, Rusya ve İsrail’de şube açmak var. Realty Plus markasını Türkiye’ye getiren ve şu anda CEO’luk görevini yürüten Hüseyin Altaş, ülkemizde ve özellikle İstanbul’da markalı emlak danışmanlarına ihtiyacın çok fazla olduğunu belirterek “Realty Plus olarak Ataşehir, Çekmeköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Esenyurt, Başakşehir, Ümraniye ve Sancaktepe gibi şehrin gayrimenkul hareketliliği yoğun olan lokasyonlarında yeni ofisler açacağız. 2013 yılı sonuna kadar ülke genelindeki ofis sayımızı 20’ye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. Özellikle açılım sürecinde G.Doğu Anadolu bölgesindeki gayrimenkul hareketliliğinde ciddi bir artış öngördüklerini vurgulayan Altaş, ilk olarak Van’da ofis açacaklarını söyledi. Altaş, “2014 yılı hedeflerimiz arasında yurt dışı da var. Önümüzdeki yıl içinde Almanya, K.Irak, Rusya ve İsrail’de şubeler açmayı planlıyoruz. Şu anda alt yapı çalışmalarını sürdürüyoruz. Yakın zamanda Kuzey Irak’ta ofisi bulunan ilk uluslararası markalı gayrimenkul danışmanlığı firması olacağız” dedi. Bölgeye göre farklılık göstermekle birlikte bir Realty Plus ofisi açmak için büyük metropollerde ortalama 20 bin, küçük illerde ise 10 bin dolarlık sermaye gerekiyor.

International Realty Plus, gayrimenkul hareketlilikten dolayı, Türkiye’deki büyümesine de hız verdi
Gayrimenkul danışmanlığı konusunda 1994 yılından beri Kuzey Amerika’da hizmet veren International Realty Plus, gayrimenkul hareketliliğinin çok hızlı olduğu Türkiye’deki büyümesine de hız verdi. 2015 yılına kadar Türkiye’deki franchise sayısını 100’e çıkarmayı hedefleyen firma, gayrimenkule ilgi duyan ancak bu alanda daha önce hiç çalışmamış girişimci adaylarını bekliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Realty Plus Türkiye CEO’su Hüseyin Altaş; “Marka olarak franchise yapılanmamızı uzun süreli ve verimli işbirliği temeli üzerine kurduk. Koşullarımızı da bu temel doğrultusunda oluşturduk. Realty Plus, 2006 yılından bu tarafa ABD’nin alanında en hızlı büyüyen markalı emlak danışmanlığı firması. Aynı performansı Türkiye’de de göstermek istiyoruz. Gayrimenkul konusuna ilgi duyan ve üstelik global bir markanın çatısı altında kendi işini kurmak isteyen girişimci adayları, büyük finansal risklerin altına girmek zorunda kalmadan rahatlıkla bir Realty Plus ofisi açabilecek” dedi.

Altaş: “Çözüm süreci, Güney Doğu Anadolu’daki gayrimenkul pazarını hareketlendirecek”
Realty Plus Türkiye’nin 2014 yılı hedefleri arasında G.Doğu Anadolu bölgesinin önemli bir yeri olduğunu söyleyen Altaş, “Çözüm sürecinin bölge ekonomisi ve dolayısıyla gayrimenkul sektörü üzerindeki olumlu etkisi, pazarı canlandıracak. O yüzden G.Doğu Anadolu’da da olacağız İlk adımı Van’da atmayı planlıyoruz” dedi. 2014 hedefleri arasında K.Irak’ın da olduğunu belirten Altaş, bölgedeki gayrimenkul hareketliliğini disipline edebilmek ve bölge yatırımcısına yerinde hizmet verebilmek için bölgede ofis açan ilk markalı gayrimenkul danışmanlığı firması olmayı arzuladıklarını söyledi.

Yatırım maliyeti ortalama 10 bin ila 20 bin dolar arasında değişiyor
Krizlerden etkilenmeyen tek sektörün gayrimenkul olduğunu vurgulayan Altaş, bu yüzden kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimci adaylarını yatırım maliyeti ve riski az olan markalı emlak danışmanlığına yatırım yapmaya davet ettiklerini söyledi. Gayrimenkul hareketliliğinin yoğun olduğu her lokasyondan gelecek işbirliği teklifine açık olduklarını belirten Altaş; özellikle İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa gibi büyük şehirlere odaklandıklarını, bu doğrultuda yılsonuna kadar 15 yeni ofis açmayı planladıklarını, 2015’te ise Türkiye genelindeki ofis sayısını 100 olarak hedeflediklerini söyledi. Bölgeye göre değişmekle birlikte yatırım maliyeti 10 bin ila 20 bin dolar arasında değişen Realty Plus, ofislerine eğitim, insan kaynağı, hukuk müşavirliği, mortgage, değerleme, yönetim koçluğu, sigorta, kurumsal kimlik ve proje gibi pek çok konuda da destek veriyor.