ABD’nin gayrimenkul danışmanlığı devi Türkiye’de

Kuzey Amerika’nın en hızlı büyüyen ve danışman sayısı itibariyle (89.000) en büyük gayrimenkul danışmanlığı şirketi olan Keller Williams, Türkiye’de de faaliyete geçiyor

ABD’nin gayrimenkul danışmanlığı devi Türkiye’de

28 Ağustos 2013 / emlakwebtv

Keller Williams sektörde neleri değiştirecek? Danışman odaklı kültürü, teknoloji ve pazarlama altyapısı ve benzersiz eğitim sistemiyle gayrimenkul danışmanlığı sektöründeki alışıldık kalıpları kırıyor.

Kuzey Amerika’nın en hızlı büyüyen ve danışman sayısı itibariyle (89.000) en büyük gayrimenkul danışmanlığı şirketi olan Keller Williams, Türkiye’de de faaliyete geçiyor. Keller Williams’ı Türkiye’de gayrimenkul sektöründen gelen Devrim Aka, Emre Erol, Ahmet Rauf Saatçi ve Keller Williams Worlwide’ın Başkanı Chris Heller temsil edecek.

Keller Williams’ın Türkiye operasyonunun başlaması nedeniyle ülkemize gelen Keller Williams Worldwide Başkanı ve aynı zamanda Türkiye operasyonunun da ortağı Chris Heller konuşmasında, sektördeki potansiyele dikkat çekti. Heller, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün son yıllardaki büyüme ve gelişmesinin çok etkileyici olduğunu ve bütün dünyanın dikkatini çektiğini belirtirken, gayrimenkul danışmanlığında da sektörün dinamiklerine paralel olarak gelişebilecek birçok alan olduğunu kaydetti.

Başarılarının arkasındaki en büyük sebebin markaya değil, danışmana yatırım yapmak olduğunu ifade eden Heller, bir gayrimenkul danışmanı veya yöneticisinin sektörel olarak çok daha eğitimli, teknoloji ve pazarlama alanlarında ise güncel ve ileri derecede donanımlı olması gerektiğine dikkat çekti.

Keller Williams Türkiye’nin kurucu ortağı Emre Erol ise markanın gayrimenkul danışmanlığı sektörünün çehresini değiştireceğini ifade etti. Erol, Keller Williams’ın büyüme stratejisindeki en önemli kriterin uzun soluklu iş birliği içerisine girebilecekleri doğru lider ve yatırımcılar bulmak olduğunu belirtti. İş modellerinin klasik anlamda bir franchising olmadığını, Bölge Müdürlüğü yapısında ve organizasyonel olarak çok iyi yapılandırılmış, dünya standartlarında yönetilen küçük orta boy işletmeler olacağını belirtti.

 

Emre Erol’a göre, Keller Williams, danışman odaklı kültürü ve onlara sunduğu benzersiz olanaklar ve altyapısı ile rakiplerinden farklılaşacak.

Keller Williams, birinci yılında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bodrum olmak üzere 7 bölge müdürlüğü açmayı hedefliyor.

KELLER WILLIAMS

1983 yılında ABD’de Texas’ın Austin kentinde, Gary Keller ve Joe Williams tarafından kurulan Keller Williams, kısa zamanda ABD’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri oldu. Şirket kültürünü ve yapısını birey odaklı geliştiren kurucular, tamamen  danışmanlarına yatırım yapan bir sistem geliştirdiler. ABD operasyonunun başarısı üzerine, 2012 yılında yurt dışına açılma kararı aldılar. Şu an Türkiye’nin yanı sıra Kanada, Güney Afrika, Endonezya, Vietnam, Almanya, Avusturya ve İsviçre’de faaliyetlerine başlayan Keller Williams, Ekim 2013’te Türkiye’de ilk ofisleriyle operasyona başlayacak.

Keller Williams’ın gayrimenkul danışmanlarını eğitmek üzere bir üniversitesi var. Her Mayıs ayının 2.Perşembe günü ise RED DAY adını verdikleri sosyal sorumluluk günü. KW çalışanları o gün işlerini bir kenara bırakıp kendilerini sosyal sorumluluk projelerine ve ihtiyacı olanlara yardıma adıyor. KW’nin kurucusu ve Başkanı Gary Keller’ın yazdığı Amazon, Washington Post ve New York Times gibi hatırı sayılır kurumlarda defalarca en çok satanlar listesinde kalan “Millionaire Real Estate Agent“, “The Shift” ve “The One Thing“ adlı kitapları ise Türkçeye de çevriliyor.