ABD'li emlak devinden Türk yatırımcısına çağrı

ABD'nin dünyaca ünlük lüks konut ve rezidans proje geliştiricilerinden Related Group Başkan Yardımcısı Jon Paul Peres, Türkiye'nin yakın çevresindeki belirsizliklerin alternatif yatırım seçeneği oluşturduğunu belirterek: "Türk yatırımcıları Miami'ye bekliyoruz..." dedi.

ABD'li emlak devinden Türk yatırımcısına çağrı

İşlem hacmiyle uluslararası pazarın dikkatini çeken Türkiye konut sektörü, dev konut geliştiricilerinin de gündemine girdi. ABD'nin lüks konut ve rezidans projeleri geliştirme alanındaki dikkat çeken markası Related Group, gerçekleştirdiği bir organizasyonla Türk yatırımcısına projelerini tanıttı.

ABD'li devden yatırımcıya çağrı
1979 yılından bu yana emlak sektöründe faaliyet sürdüren Related Group Başkan Yardımcısı Jon Paul Peres, Türkiye'nin büyük potansiyeline ek olarak çevre ülkelerle iletişiminin de önemine vurgu yaptı. Peres, Türk yatırımcısının kararlarının, yakın çevredeki politik belirsizliklerle birlikte lokal bir etki yarattığını ve alternatif yatırım seçeneklerini gündeme getirdiğini vurgulayarak:

"Gerek yaşam alanı konforu gerekse değeri hiç düşmeyecek bir yatırım aracı olarak projelerimizin gücüne inanıyor ve Türklerle birlikte yakın çevredeki tüm seçkin yatırımcıları Miami’ye bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

ABD'li emlak devinden Türk yatırımcısına çağrı

Miami'ye yatırım yapan kazanır
Related Group'un tanıtım aktivitesinde önemli bir rol oynayan bölge emlak piyasasının deneyimli isme Merve Gümüşyazıcı da Florida'nın en büyük gayrimenkul geliştiricisi olan Related Group projelerinin Türkler tarafından özellikle tercih edildiğini ve Miami'nin liman şehri olarak değerinin giderek yükseleceğini belirtti. Gümüşyazıcı:

"Panama Kanalı’nın tamamlanmasıyla Miami, dünyanın en büyük dört liman şehrinden biri olacak. Dünya ticaret trafiğinin Miami’den geçecek olması tüm dünyadaki ticaret şirketlerini Miami’de lojistik olarak konumlanmaya yönlendiriyor. Bütün bu etkenlerin oluşturduğu talep nedeniyle inşaat sektörü de yeni projeleri alıcılara sunmaya devam ediyor" dedi.