Abraaj Grubu özel öğrenci yurt yatırımı yapacak

Abraaj Grubuna ait emlakçılık işletmesi İstanbul’da öğrencilere barınma sağlamak üzere iki adet son derece kaliteli emlaki satın alarak, önemli bir yatırımda bulunmaya hazırlanıyor

Abraaj Grubu özel öğrenci yurt yatırımı yapacak

15 Ağustos 2013 / emlakwebtv
Büyüyen piyasalarda lider konumda bir yatırımcı olarak faaliyet göstermekte olan Abraaj Grubu, bugün önemli bir yatırım duyurusunda bulunarak, Republika Akademik Apartmanları adlı yapıları satın aldığını açıkladı. Söz konusu yapılar toplam 1274 yatak kapasiteli iki adet konaklama emlakinden oluşuyor.

Abraaj Grubu, önemli bir mülkiyet payına sahip olmuş olacak
Bu işlemle birlikte Abraaj Grubu bu iki istisnai kaliteye sahip gayrimenkul üzerinde oldukça önemli bir mülkiyet payına sahip olmuş olacak. Bu gayrimenkuller Ortaköy ve Büyükçekmece ilçelerinde bulunuyor, bu yapıların her ikisi de İstanbul’daki öğrenciler, genç profesyoneller ve apart otel misafirleri için önemli hizmet alanı olma özelliği taşıyor. Her iki gayrimenkul de en yüksek standartlara uygun olarak tasarlanıp, inşa edildi ve yine bu yüksek standartlara göre işletiliyor ve içlerinde kafeleri, restoranları, havuzları, spor salonlarını ve oyun odalarını da barındırmaları sebebiyle burada kalan kişilere çok çeşitli sosyal hizmetler sunuyor. Aynı zamanda da İstanbul’da yaşayan öğrenciler ve genç insanlar için arzu ettikleri yeni bir yaşam deneyimini tecrübe edecekleri bir alan yaratıyor.

Abraaj Grubu yatırımı, kurumsal yatırımcı BLG Capital şirketi ile yapacak
Abraaj Grubu yatırımı, sektöründe lider bir Türk şirketi olan, kurumsal yatırımcı BLG Capital şirketi ile yapacak. BLG Capital Şirketi aynı zamanda Republika Akademik Apartmanlarının da geliştiricisi. Abraaj ve BLG Capital öğrencilerin kurumsal kaliteye sahip merkezlerde barınmaları amacıyla, yetersiz arzın olduğu bu alanda birlikte sermaye sağlamanın yollarını arayacaklar. Türkiye’nin genç ve artan nüfusu ve yüksek eğitim alanındaki güçlü talepler ve artan hane halkı geliri gibi faktörleri değerlendiren her iki şirket eksiklik hissedilen bu alanda yatırımlar yapacak.

Bu satın alma işlemi Abraaj Grubunun gelir üreten Fonu ile yapılacak, bu Fon Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye bölgelerinde gayrimenkul sektörüne yatırımlar yapmak suretiyle, üç aylık dönemlerde istikrarlı bir kazanç elde edilmesini sağlıyor.

Yorgancıoğlu: “Abraaj Grubunun Türkiye’deki yere sağlam basan varlığından ve güçlü yerli bağlantılarının olmasından dolayı çok memnunum”
Abraaj Grubunun Ortağı ve Orta Asya ve Türkiye bölgelerinin Bölge Başkanı olan Selçuk Yorgancıoğlu, bu yatırım konusunda şunları söyledi: “Abraaj Grubunun Türkiye’deki yere sağlam basan varlığından ve güçlü yerli bağlantılarının olmasından dolayı çok memnunum. Bu bağlantılarımız sayesinde Republika’da çok önemli bir hisseyi tespit etme ve sahip olma olanağımız oldu. Grup olarak büyüyen piyasalarda güvenilir ve değerli bir yatırımcı olma pozisyonuna sahibiz ve bu pozisyonumuz sektöründe saygı duyulan kurumsal bir oyuncu ile karşılıklı olarak fayda sağlayan bir ortaklıkla sonuçlanmış oldu.”

BLG Capital Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Serdar Bilgili ise şunları ifade etti: “Küresel çapta çok iyi tanınan ve bilinen özel sermayeli yatırımcılardan biri olan Abraaj ile olan ortaklığımızdan dolayı çok heyecanlıyız. Öğrenci barındırma sektöründe yapacağımız ilave yatırımlar ile portföyümüzü daha da geliştirmek için sabırsızlık duyuyoruz. Bu satın alma işlemi, Türkiye’nin hızla büyümekte olan öğrenci yurtları alanında mevcut enerji ve hayat dolu olan Republika markasını daha da büyütmek için çok önemli ve stratejik bir ortaklığa işaret ediyor.”