Acıbadem-Altunizade hattında fiyatlar yükselişini sürdürüyor

Acıbadem-Altunizade hattında konut fiyatları yükselişini sürdürüyor. Son bir senedeki artış yüzde 30'lara vardı.

Acıbadem-Altunizade hattında fiyatlar yükselişini sürdürüyor

Altunizade ve Acıbadem semtlerinde konut fiyatları tırmanışını sürdürüyor. EVA Gayrimenkul tarafından yapılan bir araştırma hat  üzerinde yer alan konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 30'lar düzeyinde artış kaydettiğini gösterdi. Nitelikli konut sayılarının her geçen gün yükseldiği Altunizade ve Acıbadem semtlerinde yer alan markalı konut projelerindeki satış fiyatları ise 12.000-16.000/ metrekare TL düzeyinde seyrediyor. 

EVA Gayrimenkul'de Acıbadem araştırması
EVA GAyrimenkul tarafından mercek altına alınan Acıbadem'in 25 binin üzerindeki nüfusu ve Kadıköy ile Üsküdar gibi önemli ilçelere yakınlığıyla dikkat çektiğini söyleyen EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Eda Güneş, semtin E-5 aksında az katlı ve müstaki ofis binaları, nitelikli öze okullar ile orta-üst segmente hitap eden site tarzı konutlar içerdiğini söyledi.

Anadolu Yakası'nın en merkezi alanlarından biri: Altunizade
15 binin üzerindeki nüfusu ve Boğaziçi Köprüsü'ne yakınlığıyla dikkat çeken Altunizade'nin de Çamlıca, Kısıklı, Koşuyolu ve ÜSküder gibi semtleri birbirine bağlayan merkezi bir rol oynadığını açıklayan Güneş, ofis ve konut profili açısından Acıbadem ile benzer bir nitelik sergilediğini açıkladı. 

Acıbadem-Altunizade hattında fiyatlar yükselişini sürdürüyor

Acıbadem ve Altunizade'de nitelikli konut artışı
İstanbul'un en merkezi iki semti olarak gözüken Acıbadem ve Altunizade'de nitelikli konut profilinin her geçen gün yükseldiğini söyleyen Güneş, Acıbadem Bölgesi'nde 16'ya yakın markalı konut projesinin yer aldığını da vurguladı. Güneş: 

"Bu projelerdeki konut sayısı yaklaşık 5.000 civarında... Konutların tipolojik dağılımına bakıldığında dubleks ve villa tipinde konutlar olmaları nedeniyle 3+1, 4+1 ve 5+1 tipte yoğunluk görülüyor..." dedi.