Adana Buruk Toki Evleri Başvurusu

Toki'nin emekli projesi kapsamında olan Adana Buruk Toki Evleri başvurusu 31 Mart 2016 tarihinde sona erecek

Adana Buruk Toki Evleri Başvurusu

Toki'nin emekli projesi kapsamında olan Adana Buruk Toki Evleri başvurusu 31 Mart 2016 tarihinde sona erecek. 14 Mart 2016 tarihinde başlayan başvurular Ziraat Bankası'nın Adana İlinde bulunan yetkili şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. 

2+1 tipinde 300 adet konutun bulunduğu Toki Adana Sarıçam Buruk Mahallesi Emekli Evleri kura çekilişi 3 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek.Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için ise 240 ay vade ile taksitlendirilecek. 

Başvuru işlemleri sırasında başvuru sahiplerinde Nüfus Cüzdanı ve Emekli Kimlik kartı istenecek. Aynı zamanda başvuru işlemleri sırasında 500 TL başvuru bedeli alınacaktır. Kimlik tespiti için ise Nüfus Cüzdanı ibraz etme şartı aranacak olup başvurular şahsen yapılacaktır. 

Toki Adana Sarıçam Emekli Evleri kura çekilişi 3 Mayıs 2016 tarihinde idarenin açıklayacağı yerde çekilecektir. Kurada hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 6 mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabileceklerdir. Hak sahibi olanlar ise idarenin ilan edeceği tarihlerde Ziraat Bankası Sarıçam Şubesi'nde sözleşme imzalayacaklardır. 

Emekli grubu projelerinin tamamında olduğu gibi Adana Sarıçam Toki Emekli Evleri'nde de hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını boçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar ikamet şartı aranacak, ikamet edilmediğinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki