Adana Entegre Sağlık Kampüsü projesi

Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş 1550 yataklı Adana Entegre Sağlık Kampüsü için uluslararası yatırım fonu Meridiam Instastructure ve 9 yabancı bankayla yürüttüğü çalışmaları tamamladı

Adana Entegre Sağlık Kampüsü projesi

Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş 1550 yataklı Adana Entegre Sağlık Kampüsü için uluslararası yatırım fonu Meridiam Instastructure ve 9 yabancı bankayla yürüttüğü çalışmaları tamamladı. 433 Milyon Euro tutarındaki finansal kapanış imza töreni, 19 Aralık'ta Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye'nin sağlık sektöründe bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük proje olarak adlandırılan ve ülkemizin çok sayıda modern hastaneye kavuşacağı 'Kamu Özel Ortaklıkları projesinin dev adımlarından biri Rönesans Sağlık Yatırım Meridiam ortaklığından geldi.

Kamuya ait yatırımların özel sektör tarafından yapılması ve belli bir süreyle devlete kiralanarak belirli hizmetlerin sağlanması yönteminin uygulandığı Kamu Özel İşbirliği modeli kapsamında Rönesans Holding grup şirketlerinden Rönesans Sağlık Yatırım, Adana'da 1550 yataktan oluşacak ve toplamda 540 milyon Euro tutarındaki yatırımla tamamlanacak 'Entegre Sağlık Kampüsü' için uluslararası yatırım fonu Merdiam Infrastructure ile yürüttüğü çalışmaların sonuçlandığını açıkladı.

Türkiye'de ilk kez tamamı 9 yabancı bankanın katıldığı finansal kapanış imza töreni 19 Aralık'ta gerçekleştirilen, törene Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Rönesans Sağlık Yatırım Grubu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, Meridiam Uluslararası Yatırım Fonu Kurucu Ortağıve CEO'su Thierry Deau ve projede yer alan banka yetkilileri katıldı.

1550 yatak kapasiteli 3 farklı hastane
Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak'ın verdiği bilgiye göre, Adana Entegre Sağlık Kampüsü toplam 1550 yatak kapasiteli 3 farklı hastaneyi kapsıyor. Bu hastaneler, 1300 yatak kapasiteli Ana Hastane, 150 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi olarak sıralanıyor.