Adana’nın sağlık kampüsünü Rönesans Medikal İnşaat yapacak

1 milyar 30 milyon TL’lik yatırımla Adana’da hayata geçecek dev sağlık kampüsünün Rönesans Medikal İnşaat tarafından inşaa edileceği ortaya çıktı

Adana’nın sağlık kampüsünü Rönesans Medikal İnşaat yapacak

Elif Akın

1 milyar 30 milyon TL’lik yatırımla Adana’da hayata geçecek dev sağlık kampüsünün Rönesans Medikal İnşaat tarafından inşaa edileceği ortaya çıktı. Emlakwebtv’ye konuşan Rönesans Medikal İnşaat Genel Müdürü Korkut Ersözoğlu,  projenin 2017 yılında hizmete açılacağını söyledi.

Hükümetin 2023 şehir hastaneleri hedefine bir yenisi daha ekleniyor
Hükümetin 2023 hedefleri kapsamında hayata geçirmeye başladığı şehir hastanelerine bir yenisi daha ekleniyor. Adana’nın Yüreğir ilçesinde yapılacak sağlık kampüsünü Rönesans Medikal İnşaat inşaa edecek. Altı hastaneden oluşacak ve kamu- özel sektör modeliyle gerçekleştirilecek projeye 1 milyar 30 milyon TL yatırım yapacaklarını açıklayan Rönesans Medikal İnşaat Genel Müdürü Korkut Ersözoğlu, “Şehir hastaneleri ve sağlık kampüslerini klasik hastane anlayışının dışında, son derece konforlu, teknolojik ve çevreci binalar olacak şekilde planlıyoruz” dedi. Sağlık kompleksi inşaatlarında tecrübeli olduklarını vurgulayan Ersözoğlu, Adana’dan önce Yozgat, Elazığ ve Bursa’da toplam 4 bin 418 yatak kapasiteli hastane projelerinde yatırımcı olarak yer aldıklarını söyledi.

Rönesans Medikal İnşaat: İlk kazma 2014’te vurulacak
Sağlık kompleksinin inşaatına 2014 yılının ilk çeyreğinde başlayacaklarını belirten Ersözoğlu, 36 ayda bitirmeyi hedeflediklerini ifade etti. “Adana projesinin hayata geçirilmesi için araziyle ilgili sorunların çözülmesi aşamasında Adana Valisi Sayın Hüseyin Avni Çoş’un büyük desteği ile Adana Büyükşehir Belediyesi ve Yüreğir Belediye Başkanının katkıları, DSİ Bölge Müdürünün olumlu yaklaşımı neticesinde hızlı ve olumlu netice aldık” diyen Ersözoğlu, projelerin onaylanmasının ardından İnşaat Yapı Ruhsatını alıp inşaata başlamayı planladıklarını vurguladı. Adana İl Sağlık Müdür Yardımcısı Bekir Nennioğlu ise üç yıl içinde bitirilmesi planlanan projenin Adana’nın sağlık alanında çehresini değiştireceğini söyledi.

4 bin kişiye iş imkanı
311 bin m2 alana yapılacak bin 550 yatak kapasitesine sahip kampüs şehirde yeni iş imkanlarını da beraberinde getirecek. Kompleksin, Sağlık Bakanlığı’na ait 2 bin 200 sağlık personeli ve yatırımcıya ait bin 800 hizmet personeli olmak üzere yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.