Adana Sağlık Kampüsü'nde yol yarılandı

Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş. tarafından inşasına Mart 2015 tarihinde başlanan Adana Entegre Sağlık Kampüsü'nde dış cephe çalışmalarında sona gelindi. Proje tamamlandığında 1.550 yatak kapasitesine sahip olacak

Adana Sağlık Kampüsü'nde yol yarılandı

Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş.'nin 2015 yılı Mart ayında inşaatına başladığı Adana Entegre Sağlık Kampüsü'nde dış cephe çalışmalarının tamamlanmasına az bir zaman kaldı. Projede 1.550 yatak kapasitesine ulaşılacak.

Adana Entegre Sağlık Kampüsü yükseliyor
Adana Entegre Sağlık kampüsü'nün son yapısal beton döküm etkinliğine, RYS Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, RSY CEO'su Kaan Ekermen ve Rönesans Sağlık Yatırım'ın iş ortadığı Meridiam Kurucu ortağı ve CEO'su Thierry Deau ve Meridiam'ın üst düzey yöneticileri katıldı. 

Adana Sağlık Kampüsü'nde yol yarılandı

Kamu-Özel İşbirliği modeliyle hayata geçiriliyor
Kamu-özel işbirliği modeliyle hayata geçirilen Adana Entegre Sağlık Kampüsü'nün toplam yatırım bedeli 540 milyon EURO'yu bulacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, 12 aylık zaman dilimi içerisinde 550 bin metrekarelik inşaat alanının betonarme işlerinin tamamlandığını açıkladı. Yanıkömeroğlu, Bursa'daki PPP hastane projesinin temel atma sürecinin de tamamlandığını, Elazığ'da da son sismit izolatörün montajında da sona geldiğini açıkladı. 

Yanıkömeroğlu: "Bu projelerin sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da sağlık alanında en büyük yatırımları arasına gireceğini öngörüyoruz. 2020 yılına kadar ülkemizde PPP hastane projelerine, yaklaşık toplam 4,7 milyar Euro yatırım yapmayı öngörüyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Rönesans Gayrimenkul
Proje Bilgisi: adana sağlık kampüsü