Adana stadı 2016'da hazır

TOKİ tarafından Adana'ya inşa edilen şehir stadının yüzde 20'si tamamlandı. Projenin 2016'da tamamlanması planlanıyor

Adana stadı 2016'da hazır

TOKİ tarafından Adana'ya inşa edilen şehir stadının yüzde 20'si tamamlandı. Projenin 2016'da tamamlanması planlanıyor. 

33 bin kişilik Adana Stadı
102 bin dönümlük arazi üzerinde yükselen ve 107 milyar TL'ye ihale edilen stadın arazi ve yer teslimi 2013'te gerçekleşti. KOnuyla ilgili bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, protokol gereği stadın 770 günde tamamlanmasının planlandığını belirterek: 

'Fiziki olarak yüzde 20'si tamamlanan 33 bin kişilik stat 2016 yılının başlarında hizmete girecek. Güneyin, hatta Akdeniz'in en çağdaş stadından sadece futbol olarak değil, salon sporları olarak da en verimli şekilde yararlanmayı hedefliyoruz. Tribünleri altında tüm okul ve kulüplerin yararlanacağı en az 20 kadar spor salonuyla tesis eksikliğini gidereceğiz ve ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacağız.' dedi.

Adana'ya 50 yıllık yatırım
Hadi, yeni stat projesi ve önümüzdeki günlerde  hizmete girmesi beklenen 7 bin 500 kişilik olimpik sentetik atletizm pisti, ve diğer yatırımlarla şehrin 50 yıllık tesis ihtiyacının karşılandığını söyledi. Tamamlanan tesislerle birlikte Adana'nın çok sayıda ulusal ve uluslararası takımlara ev sahipliği yapması planlanıyor.